Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 17:44
 
ELEKTRİĞE 226 MİLYON LİRA YATIRIM
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 2021 yılında elektrik altyapısına 226 milyon lira yatırım yapılacağı belirtildi.
EKONOMİ Haberi
ELEKTRİĞE 226 MİLYON LİRA YATIRIM

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin bölgede yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz, sorumluluk alanında son 10 yılda toplam 820 Milyon TL yatırım yaptıklarını, 2021 yılında da 266 milyon TL tutarındaki yatırımı hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde hizmet veren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (Fırat EDAŞ) 2020 yılı değerlendirmesinin yapıldığı ve 2021 yılı hedeflerinin ele alındığı yönetim toplantısı Malatya’da gerçekleştirildi. 

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Dağıtım Operasyonları Genel Müdürü Ömer Kandemir, İcra Kurulu Üyesi Fırat Doğan’ın yanı sıra Fırat EDAŞ Şirket Müdürü Fikret Türkmen ve şirket yöneticileri katıldı.

2011 yılından bugüne geçen 10 yıllık süre zarfında Fırat EDAŞ’ın sorumluluk alanında toplam 820 milyon TL tutarında yatırımın tamamlandığını belirten Barış Erdeniz, 2021 yılı kesintisiz enerji arzı noktasında hedeflenen yatırım tutarının 266 milyon TL olduğunu söyledi.

Hedeflenen yatırımın önceki yılın iki katı olduğunu belirten Erdeniz, planlar dahilinde yıl boyu stratejik noktalara yapılacak yatırımların kaliteli ve kesintisiz enerji noktasında bölgenin öncelikli ihtiyacına cevap verecek ve kalıcı çözüm sağlayacak nitelikte olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 1.300 çalışanı ile Fırat EDAŞ’ın sektörün ve ülkenin önemli istihdam sağlayan kurumlarından biri olduğunun altını çizen Erdeniz, 2020 yılında 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne ulaşan çağrıların cevaplanma oranının yüzde 98, ortalama cevaplama hızının ise 7 saniye olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Müşteri memnuniyetini yükseltme önceliği ile bölgede elektrik dağıtım hizmetinde kaliteli ve tecrübeli ekiplerimiz, 1 milyon üzerindeki tüketicimize kesintisiz enerji için 7/24 hizmet vermektedir.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELEKTRİĞE, 226, MİLYON, LİRA, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı