Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 22:38
 
Empati Gününde farkındalık oluşturmaya çalıştılar
Dünya Empati Günü vesilesiyle Hürriyet Koleji tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda Hürriyet Koleji Kurucu Temsilcisi Nizamettin Etdöger, İlköğretim Müdürü Servet Aktay, öğretmen ve öğrenciler, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Olgun’u makamlarında ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Empati Gününde farkındalık oluşturmaya çalıştılar

Yine Devlet Hastanesi, Ağız-Diş Sağlığı Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Emniyet Müdürlüğünde empatik düşünme ile ilgili çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Öğrenciler, Dörtyol, Beşyol mevki ive üniversitede halka çeşitli broşürler dağıtarak empati konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Ayrıca kurum içerisinde, okulun tüm birimlerinde öğrenci, öğretmen, personel ve idareci arasında görev değişikliği yapılarak empatik bir gün gerçekleştirilmesi amaçlandı.

Bu amaçla sağlıklı bireylerin dezavantajlı bireyleri daha iyi anlayabilmeleri maksadıyla, öğrencilerden bazıları; Dünya Empati Günü’nü tekerlekli sandalyeye bağlı olarak, bir kısmı gözlerini kapatarak ve bir kısmı da kollarını kullanmadan geçirdi.

Dünya Empati Günü kapsamında Lise Müdürü Abdulsabur Şığva moderatörlüğünde; Bingöl Engeliler Derneği Başkanı Bahattin Tüz, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata ve Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız İsmail Şığva’nın katılımıyla bir de söyleşi düzenlendi.

Katılımcılardan Bahattin Tüz, zorluklarla karşılaştığını ancak mücadele ederek bu zorlukları yendiğini belirtti. Mücahit Korkutata ise, kurdukları dernekler vasıtasıyla birçok engelli vatandaşın sorunlarını gidermeyi amaçladıklarını söyledi. Hafız İsmail Şığva da, en büyük engelin cehalet olduğuna değindi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Empati, Gününde, farkındalık, oluşturmaya, çalıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı