Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 18:10
 
ENGELLİ BABA ÇOCUKLARI İÇİN TABLET İSTEDİ
Durumu iyi olmadığı için çocukları için tablet alamadığını belirten İnak, yetkililere seslenerek tablet ihtiyacının karşılanmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
ENGELLİ BABA ÇOCUKLARI İÇİN TABLET İSTEDİ

2008 yılında geçirdiği hastalık sonucu çalışma yetisini kaybeden Bayram İnak, çocuklarının eğitimi için tablet talebinde bulundu.

Eğitim hayatını sürdüren iki çocuğundan birinin üniversite, birinin de lisede okuduğunu belirten İnak, “Engelliyim, çalışamıyorum. Çocuklarımın eğitimi için Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünden tablet talebinde bulundum ancak alamadım. Milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, okullardan alınan listenin Ankara’ya gönderildiğini, listeye göre gelen tabletlerin öğrencilere dağıtıldığını söylüyorlar. Bu listeler neye göre hazırlanıyor bilmiyoruz. Ben mağdurum, benim gibi nice mağdur var. Ama biz mağdurlara tablet verilmiyor” dedi.

Çocuklarının hem tablet hem de internet sıkıntısı nedeniyle uzaktan eğitimden yararlanamadığını ifade eden İnak, “valilikten, milli eğitim müdürlüğünden, çocuklarımın tablet ihtiyacının karşılanmasını istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELLİ, BABA, ÇOCUKLARI, İÇİN, TABLET, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı