Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 20:57
 
Engin’den öğrenci, öğretmen ve velilere yarıyıl mesajı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, yarıyıl tatili öncesi bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Engin’den öğrenci, öğretmen ve velilere yarıyıl mesajı

Engin, mesajında öğrenci, öğretmen, idareciler, veli ve çalışanların özverili çalışmaları sonucunda 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamladıklarını belirti.

Mesajının ilk bölümünde öğrencilere seslenen Engin, bir dönem boyunca gösterilen gayretlerin sonucunda karne heyecanını anladığını ve aynı heyecanı yaşadığını dile getirdi.

Engin, mesajında şunları söyledi:

“Sizlerin yakalayacağı başarı ülkemiz ve milletimiz için çok büyük önem arz etmektedir. Geleceğimiz adına sizlere güvenim tamdır. Sizlerden beklentim sadece akademik başarılar elde etmek değildir. Bunun yanında milli ve manevi değerlere sahip çıkan, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri de gelişmiş bireyler olarak toplumdaki yerlerinizi almanızdır. Sizleri değerli öğretmenlerimizin öncülüğünde düşünen, araştıran, üreten, sorumluluğunun bilincinde temel insan hak ve hürriyetlerine saygılı, teknolojiyi kullanan bireyler olarak görmek bizleri gururlandırmaktadır. Bugün bir dönem boyunca yapmış olduğunuz gayretli çalışmaların sonucunda karnelerinizi alacaksınız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Bu durum çalışma azminizi ve şevkinizi kırmak yerine sizin durumdan gerekli çıkarımları yaparak sistemli ve düzenli bir çalışmayla telafi yoluna gitmenizi sağlamalıdır. Bir dönem boyunca başarılı çalışmalarıyla karnelerini taçlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum”

Mesajının ikinci bölümünü öğretmenlere ayıran Engin,

“Değerli meslektaşlarımı bir dönem boyunca yapmış oldukları gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bir çalışma döneminin vermiş olduğu yorgunluğu, kitap okuma, film izleme, tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilerek değerlendirilmesi uygun olacaktır. Tüm meslektaşlarıma sağlıklı, mutlu huzurlu tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mesajının son bölümünde velilere seslenen Engin, çocukların karnesindeki notlara bakılmaksızın, çocuklara olan desteklerini ve güvenlerini sürdürmelerini istedi.

Kötü not telafisinin her zaman mümkün olabileceğini kaydeden Engin,

“Verdiğimiz karnelerin bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu unutmamalıyız. Onlara yanlarında olduğumuzu htirdiğimizde onlar da yetenekleri doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirecekler ve toplumdaki yerlerini alacaklardır. Sizlerin bu mukaddes görevde yanımızda yer alacağınıza kesin kanaatimle çocuklarınızla birlikte hayırlı, huzurlu, sağlıklı ve mutlu günler dilerim”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engin’den, öğrenci,, öğretmen, ve, velilere, yarıyıl, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı