Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 17:24
 
FEDAŞ ÇALIŞANLARINA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Bingöl’de gerçekleştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi ile çalışanlarını ‘Temel İş Güvenliği Kuralları’ konusunda bilinçlendirdi.
GÜNDEM Haberi
FEDAŞ ÇALIŞANLARINA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü’nde iş güvenliğine yönelik farkındalığı artırmak amacıyla Şirket Müdürü Selman Nair tarafından verilen eğitimde çalışanlar; ‘Temel İş Güvenliği Kuralları’ konusunda bilinçlendirildi.

Eğitimde çalışanlara işe başlama, iş bitimi esnasında kullanılacak koruyucu ekipmanlar ve iş yerinde alınacak önlemlerle ilgili bilgiler paylaşıldı. 

Eğitimde ayrıca, herhangi bir yaralanmaya veya ölüme sebep olmadan gerçekleşen hasarsız olaylar için ifade edilen ‘Ramak Kala’nın önemine dikkat çekildi. ‘Ramak Kala’nın iş yerlerinde büyük kazaların habercisi olduğu ifade edilerek, böylesi bir durumla karşılaşıldığında gerekli tedbirlerin bir an önce alınıp, göz ardı edilmeden İSG uzmanlarına bildirilmesi gerektiğinin altı çizildi.   

Verilen eğitimlerle sahada iş kazası risklerinin azaltılmasının yanı sıra, çalışanların bilgi ve becerilerinin geliştirilerek güven duygusu ve motivasyonlarının artırılması hedefleniyor. Fırat EDAŞ, çalışanlarına yönelik sürdürdüğü eğitimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FEDAŞ, ÇALIŞANLARINA, İŞ, GÜVENLİĞİ, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı