Haber Detayı
15 Aralık 2020 - Salı 10:07
 
Gelecek Partisi’nden kuruluş yıldönümü açıklaması
Gelecek Partisi’nin 1. kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Bingöl İl Başkanı Muhittin Ağırbaş, “Yerelde yozlaşan siyaseti reel siyasete dönüştürmeyi, adil davranmayı, demokrasinin yeniden vücut bulması, hukukun üstünlüğünü kayda alan bir görev ad ediyoruz” dedi.
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi’nden kuruluş yıldönümü açıklaması

Yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç duyulması üzerine, uzun istişareler sonucunda Gelecek Partisi’nin 12 Aralık 2019 yılında kurulduğunu belirten Ağırbaş, “Partimiz; Sayın Ahmet Davutoğlu öncülüğünde, ülkemizde sesi çıkmayanların sesi, geleceğinden ümitsiz gençlerimizin ufku,  ülkeyi terk eden bilim ve ilim sahibi aydınlarımızın dili olarak kuruldu.

Siyasi baskı, korku iklimi, tecrit, adaletinin ve hukuksuzluğun makro düzeylere varıldığı, demokrasinin işlemediği, asrın hastalığı Covid-19 belasının ülkemizi kavurduğu bir ortamda teşkilat çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp büyük kongresini yapıp seçime hazır hale geldi.

Evlatlarımızın, akrabalarımızın, çevrelerimizin ve dostlarımızın  baskı ve şiddetten dolayı uzak kaldığı bir ortamda; hamdolsun ki kırılmayacak denilen zincirleri edebimizle, vakurlu ve onurlu duruşumuzla kırdık, medya ambargolarına rağmen memleketin her köyüne, mahallesine, beldesine ve evine girmeyi başardık. Partimizin politikaları, dili, söylemi, kullandığı üslup ile 83 milyonu kucaklayıp geliştirdiği rasyonel politikalarla herkesi ve her kesimi kucaklayarak ülkeyi yönetmeyi ve ülkeye ışık olmayı, geleceğe ümit olmayı ve milletin gönlüne girmeyi başarmıştır” ifadelerini kullandı.

Ağırbaş, şunları söyledi: “Bizler parti olarak ne kimseyi koltuktan indirmeye ne kimseyi makam ve mevki sahibi yapmaya nede bir başka oluşumlara destek vermeye geldik. Bizler bu onurlu ülkenin 83 milyon halkına hizmet etmeye geldik. Herkesin barışık yaşayacağı, dışarıda itibarlı, içeride kardeşlik ruhu içerisinde yaşayacağı kucaklayıcı bir ülkeyi, gelecek nesillere bırakma hedefindeyiz.

Bizler Gelecek Partisi olarak gençliğin dinamikliğini taşırken bin yıllık tecrübelerimizden, daha aydın ve güzel bir gelecek için çalışıyoruz. Birinci yılını doldurduğumuz ve yıllarca hatta ve hatta asırlarca hizmet edecek, kurumsallaşacak bir oluşumun vücut bulma gayreti içerisinde olacağız.

Yerelde yozlaşan siyaseti reel siyasete dönüştürmeyi, adil davranmayı, demokrasinin yeniden vücut bulması, hukukun üstünlüğünü kayda alan, ehliyet ve liyakatin tesisini, kişilere göre değil herkese göre ihale yasasını, paylaşımcı, şeffaf, insan onuruna yakışacak politikaları ekibimizle birlikte toplumumuza sunmayı bir görev ad ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelecek, Partisi’nden, kuruluş, yıldönümü, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı