Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:40
 
GENÇ’TE ELEKTRİK SORUNU
9 bin 586 nüfusuyla Genç’in en büyük mahallesi olan Kültür Mahallesinde kangrenleşen elektrik sorunu mahalle halkını çileden çıkardı.
GÜNDEM Haberi
GENÇ’TE ELEKTRİK SORUNU

Mahalle Muhtarı Halim Savuk, “Fırat Aksa’ya dilekçe vermemize rağmen herhangi bir çalışma yürütülmemesini hayretle karşılıyoruz. Yetkili kurumun bir an önce mahallemize hak ettiği hizmeti getirmesini talep ediyoruz” dedi. 

Küpar mevkii ve hastane bölgesinde yapılan yeni yapılar ile beraber eski trafoların ihtiyaca cevap veremediğini belirten Genç Kültür Mahallesi Muhtarı Halim Savuk,

“Küpar mevkii hastane bölgesinde eskiden tek katlı evlerimizin yerini yeni yapılar aldı. Bu yüzden de eski trafolar ihtiyaca cevap vermiyor ve sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor. Bununla ilgili her defasında kuruma başvurduğumuzda geçici çözümler üretiliyor ve günü kurtarma planları yapılıyor. Yeni bir trafonun kurulması için neyi bekliyorlar anlamış değilim. Bu işin bir an önce çözüme kavuşturulmasını talep ediyor ve yetkililerimizin de bu soruna ortak olup sesimize ses vermelerini talep ediyoruz” şeklinde konuştu. 

“HEM PARAMIZI VERİYORUZ HEM DE HİZMET ALAMIYORUZ”

Mahallenin en büyük sorunlarından biri olan sokak lambalarının yapılmamasını da eleştiren Muhtar Savuk; “Sokak lambalarının yetersizliği nedeniyle karanlık olunca yürümekte güçlük çekiyoruz. Bu konu ile ilgili birkaç kez dilekçe ve şifahen meramımızı iletmemize rağmen yetkili kurum her defasında sessiz kalıyor. Konu fatura olunca istedikleri rakamı yazıyorlar fakat hizmete gelince hiçbir şey yaptıkları yok. Sokak lambalarının yetersizliği bir çok yerde hiç olmayışı. Karanlıkta yürüyemez hale geldik. Yaptığı tüm harcamaları faturamıza yansıtıp bizden tahsil ediyorlar. Ama hizmet vermeye gelince hak ettiğimiz hizmeti dahi sunmuyorlar. Faturaya eklemedikleri gider kalmadı. Trafo kaybından tutun da aydınlanma giderine kadar hepsini ödetiyorlar. Ama konu vatandaşın birçok hakkına gelince de sessiz kalınıyor” şeklinde tepki gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ’TE, ELEKTRİK, SORUNU,
Yorumlar
Haber Yazılımı