Haber Detayı
03 Ekim 2021 - Pazar 16:29
 
GENÇLER AVRUPA’YA GİTMEK İSTİYOR
Davutoğlu: “Bingöl’de, Adaklı'da herkes, genç neslin İstanbul’un da ötesinde Avrupa’ya gitmek için çaba sarf ettiğini söylüyor.”
SİYASET Haberi
GENÇLER AVRUPA’YA GİTMEK İSTİYOR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında, Doğu Anadolu’nun birçok ilini gezdiğini belirterek, tarım ve hayvancılık alanlarında yaşanan sıkıntıları anlattı.

Erzurum, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Giresun, Samsun, Hatay, Hakkari, Antalya, Bingöl, siyasilerin 50 yıldır uğramadıkları Adaklı, Sancak Beldesi, Genç, Solhan, Diyarbakır, Hani, Lice, Kulp, Uşak, Denizli, Muğla, Sivas, Kırşehir, Kırklareli, Tekirdağ’a ziyaretlerde bulunduğunu belirten Davutoğlu, bütün bu illerde benzer durumun olduğunu belirterek, “meralar boşalıyor, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların sayıları azalıyor. Hakkari’de, 1 milyon civarında olan küçükbaş hayvan sayısı 300-400 bine kadar gerilemiş. Çiftçiler arazilerin boşaltıyorlar. Bingöl’de, Adaklı’da ücra bir ilçede herkes, genç neslin İstanbul’un da ötesinde Avrupa’ya gitmek için çaba sarf ettiğini zikretti. Hakkari’de genç işsizlik yüzde 70’leri bulmuş. Gittiğim yerlerde 35 yaşın altında çiftçi görmedim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLER, AVRUPA’YA, GİTMEK, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı