Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 18:01
 
GENÇLİK KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Bingöl Müftülüğünce, gençlik koordinatörleri çevrim içi toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
GENÇLİK KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Bingöl İl Müftülüğünce video konferans yöntemiyle düzenlenen Çevrimiçi Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı'nda konuşan Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın "Her din görevlisinin en az 10 gence ulaşması" talimatını hatırlatarak, "Gençliğe Değer" projesinin bütün il ve ilçelerde aktif bir şekilde yürütülmesine ve sosyal medyada gençlere yönelik içerik üretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı İdris Yavuzyiğit “Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlik Çalışmaları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Başkanlığın son dönemdeki hizmet skalasında önemli bir artışın olduğuna değinen Yavuzyiğit, bu çalışmaların en önemlilerinden birinin de gençlik çalışmaları olduğunu ve özellikle de Diyanet İşleri Başkanı Pof. Dr. Ali Erbaş tarafından söz konusu gençlik çalışmalarının yakinen takip edildiğini ifade etti.

Toplantı, Bingöl Müftü yardımcısı, ilçe müftüleri, şube müdürü, gençlik koordinatörleri ve gençlik koordinatörler yardımcılarının görüş ve önerilerini aktarmasıyla sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLİK, KOORDİNATÖRLERİ, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı