Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:25
 
GÜBRE DESTEĞİ ARTTIRILDI
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre desteğini 100 oranında artırdıklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
GÜBRE DESTEĞİ ARTTIRILDI

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çiftçilerimizin en fazla nakdi desteğe ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde ödemelere hız verdiklerini belirterek, Nisan ayı itibarıyla bitkisel üretim desteklemelerimizin  51'inin çiftçilerimize ödendiğini söyledi.

Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin bu konuda yaptığı yazılı açıklaması şöyledir;

"Çiftçilerimizin nakdi desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde, bitkisel üretim destekleme ödemelerini aksatmadan çiftçilerimizin hesaplarına yatırdık.

Bu bağlamda, bitkisel üretim destekleme bütçesinin 51'ine tekabül eden 6,27 Milyar TL'yi Nisan ayı itibariyle çiftçilerimize ödedik. Destekleme bütçesinin kalan 6 Milyar TL'lik kısmını ise ödeme takvimine göre çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya devam edeceğiz.

Yine bu dönemde artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut Gübre Desteklerini 100 oranında artırdık.

Ayrıca Fark Ödemesi Desteği kapsamında; kütlü pamuk primini 37,5, yağlık ayçiçeği primini 25 artırdık. Destekleme birim fiyatlarında ise en yüksek artışı sertifikalı tohum kullanım desteğine yaptık."

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜBRE, DESTEĞİ, ARTTIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı