Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 21:36
 
HDP’den tutuklamalarla ilgili açıklama
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü, 4 Kasım 2016 tarihinde yapılan gözaltı ve tutuklamalarla ilgili açıklama yaptı
GÜNDEM Haberi
HDP’den tutuklamalarla ilgili açıklama

Parti adına basın açıklaması yapan HDP İl Eş Başkanı Veysel Kaya, “Demokratik siyaset bütün saldırılara rağmen inançla, dirençle yoluna devam etmektedir” dedi.

Dört yıl önce Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş başta olmak üzere onlarca milletvekilinin tutuklandığını ifade eden Kaya, “bugüne kadar yüzlerce seçilmişimiz tutuklandı. Halk iradesi gasp, belediyeler işgal edildi; Meclis iradesi hiçe sayıldı. Anayasal rejim tümüyle askıya alınarak, ülkeye tek partinin kutuplaştırıcı, dışlayıcı, savaşçı anlayışı dayatıldı. 4 yıl önce başlatılan bu darbe pratiği, partimiz ve partimize oy veren milyonların iradesi üzerinden demokratik siyaset alanını hedef almıştır. Bugün rehin olan sadece seçilmişlerimiz değil; halk iradesinin kendisidir” diye konuştu.

Demokratik siyasetin halktan aldığı güçle yoluna devam ettiğini belirten Kaya, tüm siyasi tutsaklar özgürleşinceye kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP’den, tutuklamalarla, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı