Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 17:10
 
HÜDA PAR’DA GENÇLİK BULUŞMASI
HÜDA PAR Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından bu yıl ilan edilen "Gençlik Şöleni" etkinlikleri kapsamında Bingöl’de “Gençlik Kuşaklara Sığmaz” programı düzenledi.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR’DA GENÇLİK BULUŞMASI

HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kollarının düzenlediği programda konuşan HÜDA PAR GİK üyesi Yunus Emiroğlu, insan ömründe bazı zaman dilimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bu zaman dilimleri insanın fırsat niteliğinde değerlendirebileceği anlardır. Özellikle gençlik bu anlamda büyük bir fırsat ve imkândır” dedi.

Emiroğlu, şöyle devam etti: “Hayat yolculuğumuzun ne zaman biteceği belli değil, bugün de, yarın da bitebilir. Bizim için ne zaman son bulacağı belli olmayan bir imtihanın içerisinde özellikle gençlik çağımızı iyi faydalı ve en güzel bir şekilde geçirmeliyiz. Bu dünyaya başıboş sahipsiz ve gayesiz gönderilmediğimizi bildiğimize göre eşrefi mahlûkata uygun bir yaşam ve hayat sürdürmek zorundayız. Şüphesiz insan çok değerli bir varlıktır, Allah insanı öyle bir şekil yaratmıştır ki insandaki özellikler başka bir varlıkta yoktur. Dolayısıyla önce rabbimizi ve sonra kendimizi tanımamız gerekiyor. Ancak bu şekilde varlık ve yaratılış amacımıza vakıf olabilir ve bu imtihan dünyasını başarılı bir şekilde sürdürebiliriz.”

“BÜTÜN HAYATIMIZI OLDUĞU GİBİ GENÇLİĞİMİZİ DE ALLAH İÇİN HARCAMAMIZ GEREKİR”

“Bütün hayatımızı Allah için harcamamız gerekiyor” diyen Emiroğlu, “Her şey bir hesaba göre dönüyor, akıp gidiyor. Bazı örneklere baktığımızda insanın aklı duruyor adeta. Bu muazzam evrende dünyamız bir toz zerresi gibidir. Allah bizleri bu evrenin eşrefi olarak niteliyor ve halifelik göreviyle sorumlu tutuyor. Bu evrenin içinde bizleri muhatap alıyor. Bu yaşamda her nimetten hesaba çekileceğiz. Bu evrende her varlık bir çalışma içindedir. Bu durumda insan durursa büyük bir eksiklik oluşur, bizlerde insan olarak bu hareketliliğimizi, çalışmamızı Allah rızası için harcamalıyız” İfadelerini kullandı.

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ise, şunları söyledi: “Bu etkinliği tertipleyen gençlerimizden Allah razı olsun. Gerçekten duygusal anlar yaşadık çünkü öyle bir zor zamanda yaşıyoruz ki gençleri farklı yerlere çeken çok düşünce var. Bizler Z kuşağından ziyade bugün burada elif kuşağını gördük. Buradan tüm gençlerimize sesleniyorum üstadın dediği gibi ‘helal dairesi keyfe kâfidir’  eğlencemiz olsun, işlerimiz olsun, her türlü etkinliğimizi yapabiliriz. Dürüstlüğe yönelelim, bugün bunu burada gençlerle birlikte gördük. Katılan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.”

Etkinlik hakkında bilgi veren HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Muhsin Ayık da, şunları söyledi: “HÜDA PAR merkez gençlik kolları başkanımızın karar aldığı ‘Gençlik Haftası’ dolayısıyla biz de Bingöl Gençlik Kolları olarak bir program düzenledik. Yaptığımız programda çeşitli oyunlar yaptık, yemek ikramımız oldu. Bu programı yapmamızın amacı gençlerin maneviyatını diri tutmaktır. Bugün farklı kardeşlerimizle bir araya geldik yeni kişilerle tanıştık. Katılan tüm genç kardeşlerimizde Allah razı olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDA, PAR’DA, GENÇLİK, BULUŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı