Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 09:27
 
HÜDA PAR heyetinden Sancak’a ziyaret
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Sancak Beldesi ve köylerini ziyaret ederek esnaf ve çiftçinin sorunlarını dinledi.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR heyetinden Sancak’a ziyaret

Esnafın yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, yaşanan salgın sürecinden dolayı esnafın sorunlarının halen devam ettiğini belirti.

Artan zamlardan dolayı esnafın zorluk çektiğini söyleyen Alpaya, "Sancak Beldesi ve köylerini ziyaret edip esnafımızın derdini dinledik. Şu anda esnaf kısmi olarak işlerin açılmasından dolayı memnun ancak yaşanan pandemi sürecinden dolayı esnafımızın sıkıntıları hala devam ediyor. Esnaf sürekli artan zamlardan dolayı iş yapamaz hale geldi, sattığı malın yerini dolduramıyor” dedi.

Alpaya, şunları söyledi: "Hayvancılıkla uğraşan çiftçiler artan yem fiyatlarından şikâyetçi. Bu sene yaşanan kuraklıktan dolayı hayvanlarının aç kaldığını dile getiriyorlar, çiftçilerin zor durumda kalmamaları için devlet çeşitli desteklemeler yapmalı. Halkımızın refah ve huzuru için denetimlerin sıklaştırılması ve fiyat artılarının önüne geçilmesi gerekir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDA, PAR, heyetinden, Sancak’a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı