Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 22:37
 
İHH 82 yetimi giydirdi
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından sponsorlar aracılığıyla yetimlere yönelik sürdürdüğü kış uygulaması kapsamında Bingöl’de 82 yetime giyim yardımı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İHH 82 yetimi giydirdi

Bingöl Merkez Kültür Mahallesi İnsani Yardım Derneği Eğitim Merkezinde düzenlenen törende konuşan Bingöl İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili, kış mevsiminin en çok küçücük bedenleri ile yaşama tutunmaya çalışan çocukları zorladığını söyledi.

Çocukların kış mevsimini daha sıcak bir şekilde geçirmeleri için gayret gösterdiklerini belirten Gilli, şunları söyledi:

“Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz”

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı olarak 52 ülkede ve Türkiye’deki 75 ilde bulunan 85 bin 931 yetim çocuğun bakımını düzenli olarak üstlendiklerini vurgulayan Gilli,

“Dört bir yandaki 52 ülkede ve Türkiye’de 75 şehirde bulunan 85.931 yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor, eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 135 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz. Bugün Bingöl’de de 82 yetim çocuğa kışlık giyim yardımı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından etkinliğe katılan Bingöl valisi Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı, İl Emniyet Müdürü Metin Akay’ın eşi Dilek Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in eşi Ayfer Engin ve AK Parti Bingöl Belediye Meclis Üyesi Feyza Başak Koç, yetimler için hazırlanan giyim paketlerini çocuklara teslim etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHH, 82, yetimi, giydirdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İHH 82 yetimi giydirdi
İHH 82 yetimi giydirdi
İHH 82 yetimi giydirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı