Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 17:04
 
ilçe sorunlarını kurumlara iletti
Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, ilçeleri ziyaret ederek tespit ettikleri sorunları, ilgili kurum müdürlerine ilettiklerini söyledi.
SİYASET Haberi
ilçe sorunlarını kurumlara iletti

Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, yönetimi ile birlikte ilçeleri ziyaret ederek, vatandaşlardan birebir sorunları dinledi.

İlin sorunlarının tespitine yönelik yürüttükleri çalışmalarla ilgili açıklama yapan Tiryaki, “Göreve geldiğimiz iki aylık süre içerisinde sorunları yerinde inceleyip, muhatabı olan kurumlara bu sorunları aktarmak üzere başlamış olduğumuz çalışmamızın ilk turunu, Aralık ayında tamamladık. Aralık ayının ikinci haftası 17 kurum müdürlüğümüzü ziyaret ederek, sahada karşılaştığımız sorunları aktardık” dedi.

Tespit ettikleri önemli sorunlardan birinin işsizlik olduğunu belirten Tiryaki, “İlimizde genel olarak; üretime yönelik bir tüketim modeli uygulanmadığından, yeterli istihdam alanı bulamayan gençlerimizin işsiz oluşu ve buna bağlı olarak da dışarıya göç edişleri en önemli sorunlardan birini teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra esnafımızın siftahsız kepenk kapattığı günleri göz önünde bulundurursak; ikinci sorunumuzun da esnafımızın iş döngüsündeki sıkıntı olduğunu görebiliriz. Esnafımızla birlikte; gelirlerini sinema, tiyatro, müzikal gibi alanlarla sağlayan ve gündelikçi olarak çalışanlarımızın da bu süre zarfında ciddi sıkıntılar çektiğini biliyoruz” dedi.

İLÇE SORUNLARI KURUMLARA İLETİLDİ

İlçelerde karşılaştıkları sorunları dile getiren Tiryaki, şunları söyledi: “Eğitimin yanı sıra, sağlık alanında; pandeminin oluşturmuş olduğu moral bozukluğunu kısmen de olsa gidermek amacıyla öğretmenlerimize ve özellikle de sağlık çalışanlarımıza ziyaretlerde bulunduk ve kendilerine tatlı ikramında bulunduk.

Yayladere ilçemizde bulunan birçok sıkıntımızın yanı sıra, kamu çalışanlarımızın konut sıkıntısını da Valimize ilettik.

Kiğı ilçemizde diş hekimi olmayışını ve vatandaşın çekmiş olduğu sıkıntıyı il sağlık müdürümüze ilettik.

Adaklı İlçemizde esnafımızın büyük mağaza zincirlerinden ötürü çekmiş olduğu sıkıntıyı gündemimize alarak, yerel esnafa destek hususunda paylaşımlarda bulunduk.

Genç ve Solhan İlçelerimizde gençlerimizin işsizliğine çözüm üretebilecek projeler üzerinde çalışmamız devam ederken; ilçe merkezinde ve köyler de yaşanan sıkıntıları gerekli kurumlara ilettik. Solhan’da merkezde bulunmayan kavşak sıkıntımızı, muhatabı olan kurumumuza ilettik.

Karlıova’da özellikle elektrik hususuyla alakalı vatandaşımızın çekmiş olduğu sıkıntıyı biliyoruz, bu hususta çalışmalarımız devam ediyor. Yedisu-Karlıova hattında yaşanabilecek olası bir depremin; enkaza dönüşmemesi hususundaki taleplerimizi AFAD müdürümüze ilettik.

Saadet Partisi Bingöl İl Başkanlığı olarak; İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde yaşanan sıkıntıları tespit edip, sorunların çözümü üzerinde, kurumlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, sorunları kendilerine aktarmayı hedef edinmiş bulunmaktayız. Kurumlarımızın özveriyle bu sorunları çözeceğine dair inancımız vardır. “İnsanların hayırlısı, insanlığa faydası olandır” düsturuyla çıktığımız bu yolda, memleketimizde yaşanan sıkıntıların çözümünde rol alabilirsek ne mutlu bize.

Bu bağlamda kurumlarımızın; sorunlara çözüm odaklı yaklaşacağı hususunda inancımız olsa da; özellikle yolsuzluk, adam kayırma ve görevi kötüye kullanma hususunda kurumlarda girişimleri olan kişiler olursa; bu hususta gerekli adımları atacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın.”

“BÜTÇE ÜRETİM ENDEKSLİ ÇALIŞMALARA AKTARILMALI”

Tiryaki, “Bununla birlikte; Saadet Partimize olan teveccühün her geçen gün daha da arttığını görüyoruz. Yarım asırdan fazla bir süredir, ülke siyasetindeki ilkeli duruşumuzun meyvelerini alıyor olduğumuzu ifade etmek isterim. Geçmişte olduğu gibi; genelde ülkemizde ve yerelde de ilimizde üretime dayalı faizsiz, ekonomik, adil bir düzene geçmeye ve bütçenin üretim endeksli çalışmalara aktarılmasına, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz aşikardır. Bu bağlamda tıpkı geçmişte olduğu gibi; halkımızın milli görüş çalışmalarına sağlayacağı destekle ilimizde; çiçeğe, böceğe ayrılan bütçenin; doğru yerlere aktarılması sonucu, vatandaşımızın asli sıkıntılarının çoğunun giderileceğinin bilinmesini isterim. Akşam olduğu vakit; evine ekmek, çocuğuna mama ve bez götüremeyen bir babanın gözleri; parkları bahçeleri ve lambaları görebilir mi sormak isterim?” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ilçe, sorunlarını, kurumlara, iletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı