Haber Detayı
01 Temmuz 2021 - Perşembe 18:21
 
İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE TOPLANTISI
Bingöl Vali Yardımcısı Emre Çifçi Başkanlığında "İnsan ticaretiyle mücadele ve mağdurların korunması" toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE TOPLANTISI

Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Çifçi başkanlığında bir araya gelen komisyon üyeleri, insan ticaretiyle mücadele farkındalığı oluşturmak ve kurumlar arasında iş birliği ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz bünyesinde; insan ticaretiyle mücadele ve mağdurların korunması hakkında yönetmeliğe göre insan ticareti suçunu önleme ve bu suçla mücadeleye ilişkin politika ve stratejilerin oluşturulması amacıyla kurulan insan ticaretiyle mücadele ve mağdurların korunmasına ilişkin il komisyonu İnsan Ticaretiyle Mücadele farkındalığı oluşturmak ve kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmek üzere toplantı yapılmıştır. Sayın Vali Yardımcımız Emre Çifci Başkanlığında toplanan İl Komisyonunda, insan ticaretiyle nasıl mücadele edebileceğimiz, ön tespit, tespit ve mağdur destek programı kapsamında paydaş kurumların üzerine düşen görevlerin neler olduğu belirtilmiştir. Toplantıda ileriye dönük olarak çeşitli kararlar alınmış olup, insan ticaretiyle mücadele etmek ve mağdurların korunması için yeterli alt yapı oluşturulmuştur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNSAN, TİCARETİYLE, MÜCADELE, TOPLANTISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı