Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 18:50
 
İNSANLARIN SAHİPSİZLİĞİNE ŞAHİTLİK ETTİK
Bingöl’de etkili olan yağışların ardından mahalleleri dolaşarak esnafı ziyaret eden DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, insanların sahipsiz olduğuna şahitlik ettiklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
İNSANLARIN SAHİPSİZLİĞİNE ŞAHİTLİK ETTİK

 

Bingöl’de etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle birçok mahallede evleri ve işyerlerini su basarken, caddelerde göletler oluştu. DEVA partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, mahalleleri dolaşarak yağışlar sonucunda işyeri ve evleri zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Kovalar, şunları söyledi: “Dün geceden beri etkili olan şiddetli yağış sonrasında zarar gören Kaleönü Mahallesi, Küçük Sanayi Sitesi, Mirzan Mahallesi, Yeni Mahalle ve Yeşilyurt mahallelerinde çok ciddi hasarlarla karşılaştık.

Ziyaret ettiğimiz mahallelerde hiçbir yetkili ve ilgili birim personel, araç ve gereçlerle karşılaşmamamız bu şehrin insanının ne kadar sahipsiz ve değersizleştirildiğine bir kez daha şahit olduk.

Seçimden seçime sık sık rahatsız edilen, her fırsatta farklı bir mahallede, farklı ailelere koşan iktidar partisi ve onlara eşlik eden kamu kurum idarecilerini görememek ve vatandaşlarımızı kendi hallerine bırakılmaları bizleri derinden üzmüştür.

Kaleönü mahallesinde 100’lerce istihdam sağlayan bir tekstil atölyesinde 10’larca çalışanın can havliyle kovalarla, küreklerle çamurlu suyu tahliye etmelerine şahitlik ettik.

Sanayi sitesinde malı zarar görmüş esnafın, Mirzan Mahallesinde evini su basmış ve çaresiz kalan amcanın, Yeşilyurt’ta dere içinde yapılan binada ev aldığı için isyan eden teyzenin sesine ve serzenişine şahit olduk.

Her fırsatta biz bu milletin hizmetkarıyız diyen siyasilere sormak istiyorum; Bu milletin hizmetinde iseniz bu kadar duyarsız, bu kadar ilgisiz ve ortalıkta görülmemenizin mazereti nedir?

Böylesi zor zamanlarda kendi vatandaşınızın yanında olmayacaksınız da ne zaman olacaksınız? Seçimden seçime aklınıza gelen bu şehrin insanını ne zaman hatırlayacaksınız?

İşyerleri su altında kalan esnafımız, evleri çamur içinde kalan mahalle sakinlerimizin ihtiyaçlarını, zararlarını ve borcunuzu ödemek için neyi bekliyorsunuz?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNSANLARIN, SAHİPSİZLİĞİNE, ŞAHİTLİK, ETTİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı