Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 18:30
 
“İŞÇİLERİN TALEBİ KARŞILANMALI”
Ağırbaş, grev kararı alan belediye işçilerinin taleplerinin karşılanması gerektiğini belirtti.
SİYASET Haberi
“İŞÇİLERİN TALEBİ KARŞILANMALI”

Bingöl Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin grev kararı alması ile ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanı Muhittin Ağırbaş, belediye ile işçiler arasında uzlaşma sağlanmasını arzu ettiklerini belirtti.

Ağırbaş, şunları söyledi: “Uzun zamandır Bingöl Belediyesinin hizmet işlerinde  çalışan yüzlerce işçinin yaklaşık 6 aydır süren bir zam pazarlığı maalesef iki tarafın ücret noktasında anlaşamadılar.

Yapılan tüm görüşmeler neticesinde belediyenin verdiği 22 zam, işçiler tarafından  yeterli bulunmamıştır. 

Arzu ettikleri zammı alamayan içler greve gidip gitmeme konusunda oylama yaptı. Oylama neticesinde 386 kişi oy kullandı. 6 oyun geçersiz, 3 oyun hayır çıktığı oylamada, 377 oyla greve gitme kararı alındı. 10 gün içinde bir anlaşma sağlanamadığı taktirde işçiler greve gidecektir. 

Temennimiz bir an önce bir anlaşmanın sağlanması, işçi ve emekçi kardeşlerimizin talebinin karşılanması yönündedir. Bingöl'ümüzde çöp yığınları görmeyi arzu etmiyoruz. Yaz ve sıcak bir ortamda  yeni bir hastalığa kapının aralanmasını hiç bir Bingöllü düşünmek bile istemez. Bu minvalde Belediye Başkanı Sayın Erdal beyin konuya hassasiyetle eğilmesini, bir orta yolun bulunmasını ve bu zor şartlarda çalışan emekçilerin haklarının verilerek grevin son bulmasını arzu ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İŞÇİLERİN, TALEBİ, KARŞILANMALI”,
Yorumlar
Haber Yazılımı