Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 17:13
 
İŞHANININ SATIŞ KARARI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
Deva Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Bingöl Belediyesi İşhanı ile ilgili satış kararının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
İŞHANININ SATIŞ KARARI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Deva Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Bingöl Belediyesi meclisi kararıyla satışına onay çıkan belediye iş hanı ile ilgili açıklama yaptı.

İş hanının satışının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Kovalar, “Bingöl Belediyesine ait 91 iş yerinin bulunduğu iş hanı, 2004 yılında göreve gelen yönetim tarafından 2006 yılında 5 milyon 656 bin TL bedel ile satılıyor.

2009 yılında göreve gelen Belediye yönetiminin açtığı tapu iptal ve tescil davası yerel mahkemece kabul edilip bu karar Yargıtay tarafından da onaylanınca işhanı tapusu şahıslardan alınıp, 2013 yılında yeniden Bingöl Belediyesi adına tescil ediliyor.

Davayı kazanan Bingöl Belediyesi iş hanını alan şahıslara tüm ödemelerini yaparak satılan iş hanını tapusuyla birlikte Bingöl Belediyesine kazandırıyor.

Bingöl Belediyesine karşı davayı kaybedenler fiyat farkı için tekrardan dava açıyor ve yıllar sonra tapu iptal kararı veren yargı bu kez Bingöl Belediyesini mahkeme masraflarıyla birlikte yaklaşık 20 milyon fiyat farkı ödemeye mahkum ediyor.

Bingöl Belediyesine ait 91 işyeri ve esnafı olan İş hanı için satış kararı alarak çeyrek asırdır kiracı olan esnafların mağdur edilmemesi için satış kararının tekrardan gözden geçirilmesi ve esnaflara mağduriyet yaşatılmamasını temenni ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞHANININ, SATIŞ, KARARI, GÖZDEN, GEÇİRİLMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı