Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 18:26
 
İŞYERLERİNDEN 3 AY KİRA ALMAYACAK
Bingöl Belediyesi, uhdesinde bulunan işyerlerinden 3 ay süreyle kira almayacak. Karar, belediye meclisinde onaylandı.
EKONOMİ Haberi
İŞYERLERİNDEN 3 AY KİRA ALMAYACAK

Bingöl Belediyesi Meclisi, pandemi sürecinde iş yapamadığı için zor duruma düşen esnafa destek amacıyla 3 ay süreyle kira ve ecrimisil alınmamasına karar verdi.

Bingöl Belediyesi Meclisinde alınan kararda, şu ifadelere yer verildi: “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde his edilen ve covid-19 olarak bilinen virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kirada bulunan işyerlerimizin birçoğu ekonomik olarak etkilenmiş bulunmaktadırlar. Bingöl Belediye Başkanlığı olarak virüsün ilk ortaya çıktığı tarih olan 17 Mart 2020 tarihinden sonra kiracılarımızın mağduriyetleri göz önünde bulundurularak alınan meclis kararıyla 3 ay kira bedelinin alınmamasına karar verilmiştir. Ancak, 2020/27 sayılı genelgenin (a) fıkrasına göre pandemi sürecinin halen yoğun bir şekilde devam ettiği ve bu nedenle de, kiracılarımızın ekonomik olarak mağduriyetlerinin devam ettiği görülmüştür. Bu nedenle kirada olan, sözleşmesi devam eden ve sona eren tüm kiracılarımızdan Ocak, Şubat ve Mart 2021 aylarına ait 3 ay süre kira ve ecrimisil alınmamasına, kira sözleşmelerinin 3 ay uzatılmasına oy birliği ile karar verildi.”

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Belediye Meclis Kararının ardından yaptığı paylaşımda, “Pandemi sürecinden zor günler geçiren esnafımıza bir kez daha destek oluyor, belediyemiz işyerlerinde kiracı olan esnafımızdan 3 ay boyunca kira almıyoruz. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞYERLERİNDEN, 3, AY, KİRA, ALMAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı