Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 17:07
 
İyi Parti: Asgari ücret 3 bin TL'ye çıkarılmalı
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Genel Başkanları Meral Akşener'in asgari ücretin 3 bin TL'ye çıkarılması önerisi üzerine yaptığı açıklamada, milletin dayanacak gücünün kalmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
İyi Parti: Asgari ücret 3 bin TL'ye çıkarılmalı

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, açıklamasında yaşanan yoksulluğa dikkat çekti. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında 2021 için asgari ücret önerisini açıkladığını anımsatan Kızılboğa, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, asgari ücreti 3 bin TL'ye çıkarıp, asgari ücretli çalışanımıza brüt kazancının tamamının ödenmesini, işverenimizin çalıştırdığı asgari ücretli vatandaşımızın gelir vergisini ve SGK primini devlete değil, çalışanına vermesini önerdi. Genel Başkanımızın önerisine göre; devletimiz de çalışanımızın gelir vergisini ve SGK primini üstlensin. Bu hem yoksulluğun, işsizliğin azalmasına hem de kayıt dışılığın önlenmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

Yaşanan krizin pandemi süreci ile daha da derinleştiğine dikkat çeken Kızılboğa, “Emekli, memur, esnaf zor günlerden geçiyor. Artık milletin dayanacak gücü kalmadı. Pandemi döneminde alınan kısıtlamalar, uzun zamandır zor günler geçiren esnafımızı daha da zora soktu. Hem üretici hem de tüketici sıkıntı yaşıyor. Hem ekonomide hem toplumsal yaşamda büyük felaketler yaşanmaması için acil önlemler alınmalı. Genel Başkanımız Sayın Akşener'in de dediği gibi; 'Gelin, bir kez olsun, milletinizin iyiliğini düşünün” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti:, Asgari, ücret, 3, bin, TL'ye, çıkarılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı