Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 16:43
 
‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Semineri
İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeline ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ semineri verildi.
SOLHAN Haberi
‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Semineri

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bakanlığın “Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak” hedefi kapsamında kurumlarda ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ seminerleri veriliyor. Program kapsamında eğitim verildi.

Sosyolog Veysel Beroje ve Mukadder Barut tarafından verilen eğitimde, toplumsal cinsiyet rolleri, kalıp yargılar ve ayrımcılık, kadın erkek eşitliğinin nasıl eşitsizliğe dönüştüğü ve bu eşitsizliğin önemli bir sonucu olan kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığı, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, ulusal ve uluslararası mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum kuruluşlar konusunda bilgi verildi.

Seminerde, kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olduğu belirtilerek, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bütün kuruluşların bütüncül bir yaklaşımla ve koordineli bir şekilde çalışması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: (BKHG) - Bingöl Kent Haber Gazetesi Editör:
Etiketler: ‘Kadına, Yönelik, Şiddetle, Mücadele’, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı