Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 13:40
 
KARLIOVA’DA 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Karlıova İlçesinde, Haziran 2020’de meydana gelen depremin yaraları henüz tam olarak sarılmazken 4.1 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.
- Haberi
KARLIOVA’DA 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Karlıova İlçesinde Haziran 2020’de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından dün yeni bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığının (AFAD) açıkladığı bilgilere göre, deprem dün saat 12.48’de Karlıova Kargapazarı Köyü mevkiinde meydana geldi.

Büyük panik yaşayan vatandaşlar, Karlıova İlçesinde kendini dışarı attı. AFAD, yerin 6.9 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığını açıkladı.

Bingöl Valiliği de, “Bugün saat 12:48’de merkez üssü Karlıova olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Allah milletimizi her türlü afetten ve musibetten muhafaza etsin” açıklaması yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise, depremin büyüklüğünü 4.2, merkez üssünü ise Muş’un Varto ilçesi olarak açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARLIOVA’DA, 4.1, BÜYÜKLÜĞÜNDE, DEPREM,
Yorumlar
Haber Yazılımı