Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 18:07
 
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI
Bingöl Belediyesi karla mücadele çalışmalarına sürdürürken, özelikle ara yollarda çalışmaların yetersiz kaldığı görüldü.
EĞİTİM Haberi
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Bingöl’de iki gün boyunca etkili olan kar yağışı, kent merkezinde yolları kapattı. Kar yağışının ardından çalışmalara başlayan Bingöl Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden karla mücadele ederken, ekiplerin yetersiz olması ara yollarda sıkıntılar oluşturdu.

Kent merkezinin işlek cadde ve sokaklarında çalışma yapan belediye ekipleri, kepçelerle topladıkları karları kamyonlarla şehir merkezi dışına taşıyor. Belediye, 150 kişilik karla mücadele ekibi ve 25 adet araç ile çalışma yürütüyor.

159 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Bingöl’de kar nedeniyle kapanan 159 köy yolu ulaşıma açıldı, kapalı bulunan diğer köy yollarının açılması için çalışmalar sürüyor.
Bingöl’de birkaç gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 281 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. Valilik İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, köy yollarının ulaşıma açılması yoğun bir mesai harcadı. Kapanan 281 köy yolundan 159’unun ulaşıma açıldığı öğrenilirken, 122 köy yolunda çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdüğü belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARLA, MÜCADELE, ÇALIŞMALARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı