Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 18:47
 
‘Karlıova-Yedisu yolu yapılmalı’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Karlıova-Yedisu yolunun, karayolunun en düşük standartlı yolu olduğunu belirterek, yolun yapılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
‘Karlıova-Yedisu yolu yapılmalı’

Karlıova-Yedisu ilçeleri arasındaki yolun, aynı zamanda Bingöl-Erzincan bağlantısını da sağladığını belirten Aktaş, “Bu yol, karayollarının en kötü düşük standartlı yoludur. 1970’li yıllarda YSE’nin köy yolu olarak yaptığı yol, dik rampaları, sert virajları olan ve birçok yerde tek aracın geçebildiği bir yoldur. Her yıl ölümcül kazaların olduğu Yedisu-Üçdamlar arası stabilizedir.

Bu yolun 2021 yılı yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığı makamına yol güzergahındaki köy muhtarları adına bir dilekçe hazırlayıp Yedisu ilçe başkanımız aracılığı ile muhtarlara imzaya gönderdim. Bazı muhtarlar ‘başımıza bir iş gelir’ endişesiyle imzalamaktan imtina etmiştir. Bu da korkunun toplumu nasıl sardığının açık göstergesidir.

Muhtarlar bile yol istemekten korkarken, bu insanların sorunları nasıl çözülecek? Hepinize soruyorum, milletine hizmet etmek bu hükümetin ve yerel yönetimlerinin öncelikli işi değil midir?” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Karlıova-Yedisu, yolu, yapılmalı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı