Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 18:50
 
KAYAK MERKEZİNDEKİ YOĞUNLUĞU MECLİSE TAŞIDI
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde Hesarek Kayak Merkezinde yaşanan yoğunluk ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
GÜNDEM Haberi
KAYAK MERKEZİNDEKİ YOĞUNLUĞU MECLİSE TAŞIDI

Koronavisür ile mücadele kapsamında kahvehaneler, kafeler, lokantalar başta olmak üzere birçok sektörde, kısıtlamalar yaşanıyor. Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanırken, Hesarek Kayak Merkezinde hafta sonları dahil yoğunluk yaşanıyor.

Bingöl’deki esnaflar, işyerlerinin kapalı olduğu bir dönemde Hesarek’te yaşanan yoğunluğa tepki gösterirken, HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir de, konuyu soru önergesi ile meclise taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması talebiyle iki ayrı soru önergesi veren Aydemir, “Bingöl merkeze bağlı olan Hasarek Kayak Merkezinde, özellikle sokağa çıkma yasaklarının olduğu gün ve saatlerde yaşanan izdiham, tüm yurttaşları tedirgin etmektedir. Tarafımıza ulaşan görüntülerde; maske ve mesafe kurallarına hiç bir şekilde uyulmadığı görüldüğü gibi, denetimin de sağlanmadığı ayrıca iddia edilmektedir. Salgının mutasyon tehlikesi de göz önüne alındığında denetim yetersizliği çok daha ciddi sonuçlar yaratabilir. Ayrıca, küçük esnafların da (kahve, kıraathane, lokanta vb.) bu konudaki rahatsızlıkları her geçen gün artmaktadır” dedi.

Aydemir, “Denetim için yeterli personeliniz bulunuyor mu? Kayak Merkezlerinde gerekli önlemler alındı mı, alındı ise bu önlemler hangileridir? Sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen, binlerce kişi hangi gerekçelerle kontrol noktalarından muaf olmuştur? Daha az risk taşıyan küçük işletmeler tedbir amaçlı kapalı tutulurken, oluşan kalabalıklardan sebep daha riskli olan kayak merkezlerinin açık tutulmasının gerekçeleri nelerdir? Denetimlerde ki zafiyetler hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYAK, MERKEZİNDEKİ, YOĞUNLUĞU, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı