Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 18:25
 
KAYAK YARIŞMALARI YAPILDI
Alp disiplini eleme müsabakaları Erzincan ve Bursa’da tamamlandı. Bingöllü 3 sporcu derece elde etti.
SPOR Haberi
 KAYAK YARIŞMALARI YAPILDI

Türkiye Kayak Federasyonu 2020-2021 sezonu tüm devam ediyor. Federasyonun Ocak ayı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A ve B grubu müsabakaları tamamlandı. 21-22 Ocak tarihlerinde A grubu eleme müsabakaları  Erzincan'daki Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde düzenlendi. Organizasyona toplam 221 sporcu katıldı.

Alp Disiplini B grubu eleme müsabakaları ise yine aynı tarihte Bursa Uludağ Kayak Merkezinde yapıldı. 18 İlden toplam 235 sporcunun mücadele ettiği yarışmalar büyük çekişmeye sahne oldu.

Müsabakalar sonrasında dereceye giren sporculara madalyaları Erzincan’da Vali Mehmet Makas, Jandarma Komutanı Halil Altıntaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, TKF Başkanvekili Cafer Nuroğlu ve Yönetin Kurulu Üyesi Mustafa Taşdemir tarafından verildi. Bursa’da yapılan müsabakalarda dereceye girenlere ise madalyaları federasyon temsilcileri ve antrenörler tarafından verildi.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Erzincan’da yapılan yarışmalarda 3 sporcunun derece yaptığı belirtildi.

Açıklamada, “Erzincan Ergan dağında yapılan Alp disiplini A Gurubu Eleme yarışmalarında ilimiz adına yarışan Furkan Çeçen, Muhammed E. Çiçek ve Yusuf Selam Aktaş, büyük erkekler slalom, U16 ve U14 kategorilerinde ikincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attılar” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KAYAK, YARIŞMALARI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı