Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 22:48
 
Konut yıkımları ihaleye çıkarılıyor
Bingöl Belediyesi tarafından Kültür Mahallesinde uygulanacak 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, konutların yıkım ihalesinin 8 Mayıs 2017 tarihinde yapılacağı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Konut yıkımları ihaleye çıkarılıyor

Kültür Mahallesinde uygulanması planlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında hak sahipleri ile sözleşme imzalama süreci devam ederken, Bingöl Belediyesi konutların yıkımı için ihaleye çıkıyor.

Belediye encümeni tarafından alınan kararda, “İlimiz Merkez Kültür Mahallesi dahilinde bulunan mevcut yapıların kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak olan konutlarla beraber proje kapsamında mevcut yapıların ihale edilerek yıkılması gerekmektedir.

Belediyemiz bütçesi imkanları ile konutların yıktırılması halinde belediyemize külfet getirilecektir. Söz konusu mevcut yapıların yıkımında çıkacak ekonomik değer ifade eden inşaat hurda demiri, kereste, doğrama, saç gibi malzemeler karşılığı olarak konut yıkımlarının verilmesi durumunda kurumumuzdan her hangi bir ödeme çıkmayacak, ayrıca kurum yüklenicilerden bedel alacağından kamu ve idaremizin yararı olacaktır.

Buna göre Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm yıkım işleminde ekonomik değer ifade eden malzemeler (Saç, kereste, doğrama, demir vb.) işinin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık artırma usulü ile 8 Mayıs 2017 tarihinde ihale edilmesine karar verilmiştir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konut, yıkımları, ihaleye, çıkarılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı