Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 18:20
 
MALATYA’DA MACERA PARKI AÇILACAK
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle Malatya’da macera parkı açılacak.
GÜNDEM Haberi
MALATYA’DA MACERA PARKI AÇILACAK

Fırat Kalkınma Ajansı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Yeşilyurt Belediyesinin “Yeşilyurt Macera Parkı” projesi düzenlenen törenle imzalandı.

Yeşilyurt Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak, belediye personeli katıldı.
Törende konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Yeşilyurt Belediyesi ile yürütülecek olan ve 18 aylık uygulama süreci bulunan projenin 1.830.000,00 TL olan toplam bütçesinin 1.170.276,26 TL’sinin Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hibe olarak karşılanacağını söyledi.
Proje kapsamında Yeşilyurt ilçesi Şahin tepesi mevkiinde yapılacak olan macera parkı ile gerek il içinden gerekse il dışından tesise gelen ziyaretçilerin ekstrem sporlarını güvenli bir şekilde tecrübe etme fırsatı bulacaklarını ifade eden Yoğunlu, şöyle konuştu:
“Serbest düşüş, 28 oyunlu 4 ip macera parkuru, 15 oyunlu ağ macera parkuru, dev salıncak, tubby slide, trambolin ve tırmanma duvarının olacağı macera parkı ile son dönemlerde yeni bir turizm faaliyeti olarak da değerlendirilen ekstrem sporseverleri ilimize çekmeyi amaçlıyoruz. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren birçok sektörü de olumlu yönde etkileyecek olan proje Malatya ilimizin turizm altyapısının iyileştirilmesine ve ziyaretçi sayısı ile turizm gelirlerinin artırılmasına önemli katkı sağlayacaktır.”
Yoğunlu, ajans olarak Yeşilyurt Belediyesi ile birçok projeye imza attıklarına değinerek, “2018 Yılı Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı kapsamında Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ve toplam 1.200.00,00 TL’lik bütçesinin 600.000,00 TL’lik kısmı ajansımız tarafından hibe olarak desteklendiğimiz proje ile Yeşilyurt Horoğlu Mahallesinde 2 adet tescilli tarihi evin restorasyon projesi, yakın zamanda tamamlandı. Ayrıca, 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında, toplam 1.5000.000,00 TL’lik bütçesinin 1.100.000,00 TL’lik kısmını yine Ajansımızın desteklediği, Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ve Yaşam Alanı Projesi’nin uygulaması devam etmektedir. Projelerimizin ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte çok başarılı projelere imza attıklarını belirterek, proje geliştirilmesi noktasında verdikleri desteklerden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı yönetimine teşekkür etti.
Çınar, parkın birçok fonksiyonel oyun gruplarının olduğu güzel bir macera alanı olacağını kaydederek, “Adrenalin belki de hat safhada olacak. Çocuklarımız gelip burada zaman geçirebilecekler, aileleri orada bulunan dinlenme tesislerinde dinlenip yemeklerini yiyecekler. Kültümüze ve yöresel yemeklerimize ait lezzetlerin de tadına bakılmış olunacak” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALATYA’DA, MACERA, PARKI, AÇILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı