Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 09:46
 
Mescid-i Aksa için pedal çevirdiler
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Gençlik Kolları, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine tepki göstermek amacıyla "Kudüs İçin Yola çık" sloganıyla Bingöl’de bisiklet turu gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Mescid-i Aksa için pedal çevirdiler

Bingöl Merkez Eğitim Caddesinde başlayan bisiklet turu, Genç Caddesi Saat Kulesi önünde tamamlandı.

HÜDAPAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı’nın da destek verdiği bisiklet turu sonunda basın açıklaması okuyan HÜDAPAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Fuat Sönmez, İsrail’in İslam coğrafyasındaki her işgalin, fitne ve terörün içinde yer aldığını söyledi.

“Kudüs’ün özgürlüğünü savunmadan ne özgürlük ne de insan hakları savunuculuğu yapılamaz” diyen Sönmez, şunları söyledi:

“İslam dünyasının aydınlık günleri Kudüs’ün işgali ile yerini karanlık günlere bırakmıştır. Kudüs’ün özgürlüğünü savunmadan ne özgürlük ne de insan hakları savunuculuğu yapılamaz. Şunu net olarak anlamak gerekir ki, Kudüs meselesi, sadece Filistinli Müslümanların veya Arapların meselesi değil, tüm dünya Müslümanlarının üzerinde imani bir sorumluluktur.

Kudüs, ümmetin kalbidir. Bingöl, Bağdat, Halep, şam, Kabil, İslamabad, tüm İslam şehirleri bu bedenin birer uzvudur. Ümmetin onuru ayaklar altına alınırken, gayret ve hamiyet sahibi hiçbir mü’min bu trajediye sessiz kalması düşünülemez”

İslam coğrafyasında akan kanın, iç savaşların ve terör olaylarının arkasında İsrail’in doğrudan veya dolaylı olarak var olduğunu kaydeden Sönmez,

“Bunu halkımız ve tüm dünya bilsin ki ümmet coğrafyasında akan kanın, iç savaşların ve terör olaylarının arkasında İsrail doğrudan ya da dolaylı olarak vardır. İsrail sadece Müslümanlar için değil insanlık için bir bela ve bitmek bilmeyen bir zulüm kaynağıdır.

Öyleyse gün, Kudüs için bir şeyler yapma, Mescid-i Aksâ’yı yalnız bırakmama günüdür” ifadelerini kullandı.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mescid-i, Aksa, için, pedal, çevirdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı