Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 16:35
 
MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ DÜZENLENECEK
Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, ‘Minnesota çok yönlü kişilik envanteri uygulayıcı eğitimi’ düzenleneceği belirtildi.
EĞİTİM Haberi
MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

MMPI eğitimi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) eğitiminin amacının, katılımcılara uygulama, yorumlama ve raporlama becerisinin kazandırılması olduğu ifade edilen duyuruda, “MMPI eğitimi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), psikologlar, ruh sağlığı uzmanları, işe alım süreçlerinde insan kaynakları uzmanları ve silah ruhsatı vb devlet – özel kurum prosedürlerinde oldukça sık kullanılan detaylı bir kişilik testidir. MMPI Eğitimi ile gerek klinik gerek hastane ya da danışmanlık merkezlerinde bu testi uygulayabilecek danışanlarınızın kişilik özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebileceksiniz.

MMPI eğitiminin amacı katılımcılara, Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testini amacına uygun biçimde kullanma, objektif olarak kişiliğin ve psikopatolojinin ölçülmesi, değerlendirmesi, yorumlanması ve bilgilendirme yapılmasında bilgi ve beceri kazandırmaktır. Ayrıca Minnesota çok yönlü kişilik envanteri eğitimine katılanlar MMPI testini amacına uygun biçimde uygulamayı, sonuçlarını değerlendirmeyi, yorumlamayı ve raporlamayı öğreneceklerdir.

Örgün eğitimde yapılan her türlü çalışma bu online eğitimimizde de yapılacaktır. Eğitim sonunda 90 oranında katılım sağlayan kursiyerlere uygulayıcı eğitim sertifikası verilecektir” denildi.

21 Şubat’ta başlayacak ve bir hafta sürecek eğitime; psikiyatrlar, psikolojik danışmanlar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, psikiyatri hemşireleri, farklı lisans mezunu olup PDR veya klinik psikoloji alanlarında doktora yapanlar, bu branşlarda eğitimine devam eden son sınıf lisans öğrencilerinin katılabileceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİNNESOTA, ÇOK, YÖNLÜ, KİŞİLİK, ENVANTERİ, UYGULAYICI, EĞİTİMİ, DÜZENLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı