Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 10:25
 
O köylerin yolları yapılacak
AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Karer bölgesinde bulunan 8 köyün yolları için 4 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
O köylerin yolları yapılacak

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’ün, Bingöl’de Alevi köylerinin hizmet almadığı yönündeki sözleri üzerine TBMM’de başlayan tartışmalara AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek de katıldı.

Mecliste söz alan Berdibek, tartışmaya konu olan köy yollarının 2021 yılında yapılacağını söyledi.

Mezhepçi yaklaşımın kendilerini üzdüğünü belirten Berdibek, “dün burada bir muhalefet partisi milletvekilinin seçim bölgem olan Bingöl’le ilgili söylemiş olduğu bazı sözler hakikaten bizi incitmiştir. Alevi canların yaşadığı bölge noktasında hizmetin gitmediğini söylemişlerdir ancak bizim yapmış olduğumuz araştırmada… O bölgedeki canlarla ilgili diyaloğumuz takdire şayandır, bunu da herkes biliyor. Yıllardan beridir o kardeşlik duygularımızın pekiştiği bir ortamda, birlik, beraberlik ve hoşgörünün yaşandığı ortamda 1 milletvekilimizin kalkıp da mezhepçi bir yaklaşım göstermesi bizi son derece üzmüştür. Bahsettiği köyler aslında Muş güzergâhında değil, Adaklı civarında olan köylerimizdir. Bu köylerimiz Alevi vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir bölgedir. 16 kilometresi asfalt, 17 kilometresi stabilizedir. 17 kilometresine önümüzdeki yıl 4 milyon TL’lik bir yatırım yapılacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, köylerin, yolları, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı