Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 22:34
 
“Öğrenciler, ailelerin bize emanetidir”
Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, Kız ve Erkek öğrenci yurtlarını ziyaret ederek, öğrencilerin sorunlarını dinledi.
GÜNDEM Haberi
“Öğrenciler, ailelerin bize emanetidir”

Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, KYK Müdürü Ahmet Hasanoğlu ile birlikte öğrenci yurtlarını ziyaret etti.

İlk olarak KYK Mürsel Paşa Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret eden Olgun ve Hasanoğlu, öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Daha sonra yemekhane ve yatakhaneleri inceleyen Olgun ve Hasanoğlu, daha sonra KYK Pir Ali Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret etti.

Kız öğrenci yurdu ziyaretine Bingöl Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Hemşirelik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nur Özlem Kılınç ve Öğretim görevlisi Mevlüde Kan da eşlik etti.

Burada da öğrencilerin sorunlarını dikkatle dinleyen Olgun, sorunların çözüme kavuşturulması için gerekli mercilerle görüşüp en kısa zamanda sonuç almaya çalışacaklarını ifade etti.

“ÖĞRENCİLER, AİLELERİN BİZE EMANETİDİR”

Öğrencilerin bazı sorunlarını duyunca üzüldüğünü ifade eden Olgun, öğrenciler için bir şehirde olması gereken en önemli üç şeyin sosyal çevre, barınma ve ulaşım olduğunu kaydetti.

KYK İl Müdürlüğü ve Üniversite işbirliğiyle öğrenci sorunlarını çözmek için çaba sarf edeceklerini belirten Olgun, şunları söyledi: “Öğrencilerimiz ailelerinin emaneti olarak bizim çocuklarımız. Onların sorunlarını dinleyip, birlikte hareketle, çözüm noktasında da gerekli mercilerle görüşüp sorunu çözeceğiz. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretimizin devamı da olacak. Sizlerin sorunlarını dinlemek ve çözmek için çalışacağız. Siz yeter ki kendinizi geliştirmek ve yenilemek isteyin. Asıl hedefiniz üniversiteyi bitirmek veya diploma almak olmasın. Asıl hedefiniz üniversiteyi bitirmiş entelektüel, donanımlı ve yararlı bireyler olmak olmalı. Küçük sorunları aşmanın en büyük yolu büyük ideallere sahip olmaktan geçer. Kendinizi geliştirin ki topluma söyleyecek sözleriniz olsun. Üniversiteler, duygu ve hissiyattan çok mantığın ve bilimin çalıştırıldığı yerler olduğu bilinmelidir”

Olgun, bir takım şikâyetlerin yanında yurtların son derece modern ve konforlu olduğunu  da sözlerine ekledi.

KYK İl Müdürü Hasanoğlu ise, işbirliği içinde çalışmanın, başarıya götüren en önemli yol olduğunu vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Öğrenciler,, ailelerin, bize, emanetidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı