Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 10:40
 
Öğretmenler günü törenle kutlandı
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Öğretmenler günü törenle kutlandı

Kutlama programı saat 09.00’da Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Müftülüğü Konferans Salonunda program düzenlendi. Programa Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Öncesi Öğretmeni Ebru Mete mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma yaparken, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de, günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.

Programda, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğretmenlere ödülleri verilirken, 2020 yılında emekliye ayrılan öğretmenlere de ‘hizmet şeref belgesi’ verildi.

Vali Kadir Ekinci, 2020 yılında emekliye ayrılan öğretmenler adına Adil Elaltuntaş’a hizmet şeref belgesini takdim etti.

Program, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ‘Öğretmenler Günü’ mesajının okunması ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ant içme töreni ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmenler, günü, törenle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı