Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 20:59
 
Orman yangınları için arazöz tahsis edildi
Orman Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl Orman İşletme Müdürlüğüne ilk müdahale aracı ve yangın arazözü tahsis edildi.
GÜNDEM Haberi
Orman yangınları için arazöz tahsis edildi

Bingöl Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl Orman İşletme Müdürlüğüne 1 adet ilk müdahale aracı ve 1 adet yangın arazözü tahsis edildiğini söyledi.

Börü, “Bu sayede ekipler yangınlara daha kolay müdahale edecek. Orman İşletme Müdürlüğünde ilk müdahale araç sayısı 2’ye, arazöz sayısı da 2’ ye yükselmiş oldu” dedi.

Börü, şunları söyledi: “İlimizde ormanlık alan ve kırsal alanda çıkan yangınlara Bingöl Merkez ve Genç ilçemizde konuşlandırılan 1 adet arazöz ve 1 adet ilk müdahale aracıyla müdahale edilmektedir. Ancak ilimizin coğrafi olarak geniş bir alanı kaplaması ve orman alanlarımızın fazla oluşu nedeniyle zaman zaman orman yangınları ile müdahale için mevcut ekipler yetersiz kalmakta idi. İşletme müdürlüğümüze tahsis edilen ve orman yangınları ile mücadelede kullanılan son sistem teçhizatlarla donatılan bu araçlarla birlikte inşallah orman yangınlarına karşı daha hızlı ve etkili müdahale yapılabilecektir. Bu araçların işletme müdürlüğümüze tahsisinde büyük emeği geçen Bingöl Valimiz Sayın Ali Mantı’ya, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’a,  Bingöl Milletvekili Sayın Enver Fehmioğlu’na, Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Yusuf Coşkun‘a, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye ve Orman Genel Müdürlüğümüze teşekkür ederim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orman, yangınları, için, arazöz, tahsis, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı