Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 18:00
 
“ORMANCILIK HER ŞEYDEN ÖNCE VİCDAN İŞİDİR”
Orman Genel Müdürlüğü, yangından etkilenen kuşun personel tarafından kurtarıldığı anı paylaştı.
GÜNDEM Haberi
“ORMANCILIK HER ŞEYDEN ÖNCE VİCDAN İŞİDİR”

Yayladere ilçesindeki yangından etkilenen bir kuşun orman personelince kurtarılmasını paylaşan Orman Genel Müdürlüğü, “Ormancılık her şeyden önce vicdan işidir, gönül işidir, cesaret işidir” dedi.
Bingöl’ün Yayladere ilçesine bağlı Sarıtosun köyünde 29 Ağustosta çıkan orman yangını, ekiplerin yoğun uğraşları sonucu yangından 4 gün sonra kontrol altına alınarak söndürülmüştü. Yangında ekipler bir yandan söndürme çalışması yaparken, bir yandan da dumandan etkilenen canlıları korumaya çalıştı. İşte o anlardan bir kareyi paylaşan Orman Genel Müdürlüğü, kahramanların ormanlardaki canlıları korumak için alevlere karşı fedakarca mücadele verdiğini belirtti. Orman Genel Müdürlüğü yaptığı paylaşımda, “Ormancılık her şeyden önce vicdan işidir, gönül işidir, cesaret işidir. Ormanın Kahramanları ormanlarımızı, ormanlardaki canlılarımızı korumak için alevlere karşı fedakarca mücadele veriyor. İyi ki varsınız” şeklinde açıklamaya yer verdi.
Bitkin halde bulunan kuşun tedavi edildikten sonra yeniden doğaya bırakıldığı öğrenildi.

GENÇ’TE ORMAN YANGINI
Genç İlçesinde de önceki gün çıkan orman yangını ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.
Yangın, Genç ilçesine bağlı Doğanca köyünde çıktı. Alınan bilgilere göre, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı ormanlık alanda çıkan yangını fark eden çevre sakinleri durumu Bingöl Orman İşletme İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Bölgeye 1 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 15 personel ile Genç Belediyesine ait 1 itfaiye, 1 su ikmal aracı sevk edildi. Vatandaşların da desteğiyle ormanlık alandaki yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı. İHAAİHAi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ORMANCILIK, HER, ŞEYDEN, ÖNCE, VİCDAN, İŞİDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı