Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 16:28
 
Otoparkta işkenceye 2 tutuklama
Bingöl’de bir otoparkta, bir hafta boyunca A.S. isimli şahsı alıkoyup darp eden 4 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan ikisi tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Otoparkta işkenceye 2 tutuklama

Olayla ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında, 21/04/2020 günü saat 06.15 sıralarında İl Merkezinde bulunan Otopark içerisinde meydana gelen “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kasten Yaralama, Tehdit, Şantaj Ve Eziyet Çektirme” olaylarıyla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet-Gasp-Ahlak Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda, Müşteki (A.S.)’nin ellerinin iple bağlanması neticesi vücudunun çeşitli yerlerinden demir levye ve tahta sopalar ile darp edilerek işyerinde 1 hafta zorla tutulduğu ve olayı gerçekleştiren şahısların (İ.Y.) (Y.Y.) (M.Y.) ve (B.Y.) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

21.04.2020 günü saat 08.50 sıralarında şüpheli 4 şahıs, suç aletleri olan demir levye ve tahta sopa ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlar, ayrıca yakalanan şüpheli şahısların telefonlarında yapılan inceleme neticesi, müşteki şahsın otopark içerisinde park halinde bulunan araç içerisinde demir levye ile darp edildiğine dair çekilmiş videoları elde edilmiştir.

Şüpheli (İ.Y.) (Y.Y.) (M.Y.) ve (B.Y.) isimli şahıslar, 23.04.2020 günü Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş ve şüphelilerden (B.Y) ve (İ.Y.) çıkarıldıkları mahkemece Yurt dışı çıkış adli yasağı şartı ile serbest kalırken, (Y.Y.) ile (M.Y.) ise tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Otoparkta, işkenceye, 2, tutuklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı