Haber Detayı
03 Haziran 2021 - Perşembe 18:11
 
RADYO AZELYA TÜRKİYE’NİN EN ÇOK DİNLENEN 5. YEREL RADYOSU OLDU
Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (RATEM) tarafından kurulan ve RTÜK tarafından lisans verilen tek internet veri tabanlı radyo dinlenme programında, Bingöl’ün iki yerel radyosu zirveyi zorluyor.
SANAT Haberi
RADYO AZELYA TÜRKİYE’NİN EN ÇOK  DİNLENEN 5. YEREL RADYOSU OLDU

Türkiye’de meslek birliklerine kayıtlı tüm yerel radyoları bünyesinde barındıran radyosfer.com uzantılı web sayfasında Bingöl’ün radyosu Radyo Azelya, tüm yerel radyolar arasında anlık dinlenme sayısıyla 5. Sırada yer aldı. Göl Radyo ise, 8. sıraya girerek büyük bir başarıya imza attı.

Konu hakkında açıklama yapan Yayın Koordinatörü Savaş Erdoğan: “Öncelikle tüm dinleyenlerimize teşekkür ederiz. Biz her iki radyomuzu ülkemizin en çok dinlenen radyoları yapabilmek için gece gündüz çalışıyor ve ekip olarak büyük mücadeleler yürütüyoruz. Hem ekibimize hem dinleyicilerimize teşekkür ederim.  Tüm esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan özel ricam Bingöl’ün yerel radyolarını her platformda dinlemeye özen göstermeleridir. Araçlarında, evlerinde ve iş yerlerinde dinlemelerini rica ediyoruz. Yerel bir radyoyu dinlediğinizde aslında sadece tek bir kuruma destek sunmuş olmuyoruz, o kuruma reklam veren ildeki tüm yatırımcılara, esnaflara destek vermiş oluyoruz. İlimizin kalkınması için bana göre en önemli uğraşlardan biri ilimizdeki yatırımları önce yerelde yaşayan halkımıza, sonra tüm dünyaya duyurmak olmalıdır. Tamda bu noktada radyolarımız bu dinlenme oranları ile çok önemli misyon yüklenmiş durumdadır” dedi.

‘ÇUKURCA YAYLASINDA  TRAFO SORUNU GİDERMELİ’

Trafo sorununun giderilmesini isteyen Erdoğan, şunları söyledi: “Mirzan tepesinde olan kulemiz ile karasal yayınımız yaklaşık Bingöl çevresine 35 km ulaşmaktadır. Maalesef sadece Genç ilçemize, Sancak Beldemize ve Ilıcalar Beldemize karasal yayınımızı ulaştırabiliyoruz. Yakın zamanda Çukurca Yaylasında 2028 rakımlı (Merg Mir Yaylası) kulemizi aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Bölgedeki enerji sorunumuzu gidermek için Bingöl Valimiz Kadir Ekinci, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas ve Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş Bingöl Müdürü Fatih Balta şimdiye kadar bize desteklerini esirgemedi, umarım bölgeye bir trafo kurulur ve bizde kulemizi taşırız. Çukurca Yaylasında yayınımızı başlatabilirsek karasal yayınımız 120 km uzağa kadar ulaşabilecek ve tüm ilçelerimizde yayınlarımız dinlenebilecek. En kırsal bölgemize yayınımızı ulaştırabilmek içi gerekli tüm yatımları yapmaya devam edeceğiz. Bingöllün kalkınması için yerel radyolarımızı güçlendirmek zorundayız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: RADYO, AZELYA, TÜRKİYE’NİN, EN, ÇOK, , DİNLENEN, 5., YEREL, RADYOSU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı