Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 16:01
 
Saadet Partisi’nden darp olayı açıklaması
Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki; geçtiğimiz günlerde Karlıova’da şiddete maruz kalan R.Ö’yü ziyaret ederek konu hakkında basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Saadet Partisi’nden darp olayı açıklaması

“Kadına şiddete toplum olarak karşı durduğumuz ve hassas bir süreçten geçtiğimiz şu zamanda böyle bir hadisenin meydana gelmesi üzücü bir durumdur” diyen Tiryaki, şunları söyledi: “Olayın olduğu gece şiddete maruz kalan R.Ö’nün eşi Y.Ö. gece saat 3:30’da bana bir mesaj gönderdi. Eşinin yüzü gözü kanlar içerisinde kaldığı fotoğrafı benimle paylaşan Y.Ö ‘Başkanım ne olacak bizim halimiz, bakın eşimi ne hale getirdiler’ diye mesaj attı.

Bende Y.Ö.’yü arayarak durumu öğrenip, Saadet Partisi İl Başkanlığı olarak en yakın zamanda kendilerini ziyaret edeceğimizi söyledim.

Ziyaret ettiğimiz R.Ö. ve Y.Ö.’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletip konunun takipçisi olacağımızı kendilerine ifade ettik.”

Tiryaki, açıklamasına şöyle devam etti: “Halkına hizmet etmek ve onları korumak üzere kendilerine yetki verilen  bir kişi tarafından bu olayın işlenmiş olması da bizi ayrıca üzmüştür. Şunu belirtmek isterim ki; Kendilerine hizmet etmesi için yetki verilen kişiler, halkına eziyet edemezler.

Unutulmamalıdır ki; Devletimizin Kolluk kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı, Güvenlik güçleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Bakanları bu millete hizmet için vardır. Kendilerine verilen yetkileri halkına karşı zulüm ve şiddet için değil, hizmet için kullanmalıdırlar. Asıl olan; güç elindeyken, kendinden güçsüzlere adaletli ve hoşgörülü davranabilmektir.

Bu olayın bir Uzman çavuş tarafından meydana getirilmiş olması, bütün Jandarma Teşkilatını bağlamayacağı gibi, yapılan bu yanlışı bir kuruma mal etmeye çalışmakta haksızlıktır. Jandarma Teşkilatı gibi yüzbinlerce çalışanı bünyesinde barındıran bir Kurumu, bir kişinin yapmış olduğu bir haksızlıkla bir tutmak çok büyük bir yanlış ve art niyettir.

Saadet Partisi İl Başkanı olarak artniyetli davranışların da karşısında olduğumuzu belirtmek isterim. En nihayetinde yanlış olduğunu düşündüğümüz bir fiili bütün teşkilata mal etmeye çalışmak o teşkilatta; Vatan, Millet ve Hizmet aşkıyla çalışan diğer çalışanlara haksızlık etmek olduğu kanaatindeyim.

Kendi çocuklarının gözü önünde bu şiddete maruz kalmış olan R.Ö.’ye ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletirken, bu fiili işleyen şahısın eylemini kınıyor, hukuki sürecin takipçisi olacağımızın sözünü veriyor ve benzer olayların bir daha yaşanmamasını umut ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi’nden, darp, olayı, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı