Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 18:29
 
SANCAK-KİĞI YOLU YAPILMALI
CHP İl Genel Meclis Üyesi Burhan Becerikli, Bingöl’den Sancak’a kadar yapılan yolun, Sancak-Kiğı arasında da yapılması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
SANCAK-KİĞI YOLU YAPILMALI

Sancak-Kiğı yolunun dar, virajlı ve köylerin içinden geçmesi nedeniyle sık sık kazaların meydana geldiğini belirten bölge halkı, yolun yeniden projelendirilerek yapılmasını istiyor.

CHP İl Genel Meclis Üyesi Burhan Becerikli, Sancak-Kiğı yolunda yazın ayrı, kışın ayrı sorunların meydana geldiğini belirterek, sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti.

Sancak-Kiğı yolunda çukurlar oluştuğunu, yolun köylerin içinden geçtiğini belirten Becerikli, “Sancak-Kiğı yolunda yıllarca feci kazalar oldu, insanlar ve hayvanlar öldü. Bu yol yapılmayana kadar kazalar ve ölümler devam edecek.

Yol köylerin ve köy sokaklarının arasından geçiyor. Bu nedenle tehlike daha da artıyor. Yol yapılana kadar herkesin canı tehlikede. Bingöl’den Sancak’a kadar yapılan yol Sancak'tan Kiğı'ya kadar da yapılmalı. Bingöl-Sancak yolunu kullananların çoğu, eskiyen, çukurlarla dolu, levhası, tabelası eksik Sancak-Kiğı yolunu da kullanıyor, aradaki fark çok büyük. Kış aylarında zorlu hava koşulları, kar, fırtına nedeniyle yolda ciddi sıkıntılar yaşanırken, kazalar meydana gelirken, yaz aylarında ise gurbetçilerin gelmesinin kalabalığıyla yol işkenceye dönüşüyor. Bölge halkının bu işkenceden kurtarılması için yolun biran önce projelendirilerek yapılması gerekiyor.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SANCAK-KİĞI, YOLU, YAPILMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı