Haber Detayı
03 Haziran 2022 - Cuma 18:00
 
ŞERNO-DER FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ
Şerno-Der tarafından "Soydaşlar Buluşuyor" adı altında futbol turnuvası düzenlendi. Dostluk rüzgarlarının estiği turnuvanın kazananı ise kardeşlik oldu.
SPOR Haberi
ŞERNO-DER FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Genç ilçesinin en kalabalık ailelerinden biri olan Şerno Derneği "2.Geleneksel Soydaşlar Buluşuyor" adı altında futbol turnuvası düzenledi. Aile fertlerinin farklı isimler altında takım kurmasıyla başlayan turnuvada birlik ve beraberlik pekişti, kazanan ise dostluk oldu. 12 takımın kıyasıya yarıştığı Turnuvanın final gecesi şölen havasında geçti.

12 takımın mücadelede ettiği turnuvanın final müsabakası Genç Arena Spor kompleksinde düzenlendi. İlhami Gelen'in şiir dinletisiyle başlayan gecede yerel sanatçı Fettah Yalçın'da seslendirdiği şarkılarla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Şerno-Der Başkanı Mehmet Eser, “Derneğimiz Şernan ailesinin dayanışmasının temelini oluşturmaktadır. Bu vesileyle düzenlediğimiz bu organizasyon ve düzenleyeceğimiz başka organizasyonlarla birliğimizi dahada güçlendirmeyi, aile fertlerimizin birbirini daha iyi tanımalarını, enerjilerini kötü alışkanlıklar yerine faydalı aktiviteler de harcamalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Güçlü Topluluk güçlü aile, güçlü aile güçlü birey demektir. Derneğimizi güçlü kılarak, her bir ferdimizle Şerno Der ailesi olarak tüm topluma ulaşabilme temennisiyle konuşmamı bitiriyorum ve emeği geçen tüm herkesi tebrik ediyorum” dedi.

"KATKI SUNANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ"

Final maçında Xelonspor ile Gozelerspor ise karşılaşırken normal süresi 1-1 biten maçta penaltılar sonucu Gözelerspor kupaya uzandı ve şampiyonluk ipini göğüsledi.

Maçın ardından ise turnuvada emeği geçen başta Zıkte SÜRKAP Platformuna, İl Hakem kuruluna, İş Adamlarına, STK temsilcilerine ve diğer Şerno soydaşlarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞERNO-DER, FUTBOL, TURNUVASI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı