Haber Detayı
24 Ekim 2021 - Pazar 17:25
 
SOLHAN’IN SPOR SALONU TALEBİ KARŞILIKSIZ KALDI
Solhan İlçesinde, Bingöl’ü Efeler Liginde temsil eden Solhan Spor’un maçlarını oynayabileceği bir spor salonunun yapılması talebi karşılık bulmadı.
SPOR Haberi
SOLHAN’IN SPOR SALONU TALEBİ KARŞILIKSIZ KALDI

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir ve Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Solhan halkının ilçeye spor salonu yapılması talebini meclise taşıyarak, Solhan’ın spor salonun beklentisini dile getirdiler.

Önergelere cevap veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Solhan Spor’un maçlarını, Bingöl Merkez’de sorunsuz bir şekilde oynadığını vurguladı.

Bakan Kasapoğlu, şu yanıtı verdi: “Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen gençlik, spor ve yurt yatırımlarına ilişkin kararlar; illerimizdeki sporcu sayıları, mevcut tesis envanteri, öğrenci sayıları, üniversite sayıları, yurtlarımızın doluluk oranları, sosyal ve demografik yapı, coğrafi özellikler vb. pek çok bileşen bir arada değerlendirilerek, kaynakların etkili, ekonomik ve verimli olarak kullanılması esasına göre alınmaktadır. Bu çerçevede, Bakanlığımız tarafından Bingöl ilinde birçok spor tesisi ve gençlik merkezi yapılarak gençlerin, sporcuların ve vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Solhan ilçesinde 500 seyirci kapasiteli Solhan spor salonu, Solhan gençlik merkezi ve Solhan sentetik çim yüzeyli futbol sahasının yapımı tamamlanmıştır. Bingöl ilimizi Voleybol Efeler Süper Liginde temsil etmekte olan Solhanspor'un müsabakalarını sorunsuz bir şekilde oynaması ve antrenmanlarını daha uygun koşullarda yapabilmesi amacıyla 1.500 seyirci kapasiteli merkez spor salonunun zemin kaplaması yenilenmiştir. Yapılan zemin yenileme çalışmaları sonrası hem seyirci kapasitesinin yeterli düzeyde olması hem de yenilenen zeminiyle sporcuların performanslarını en üst seviyede gösterebilecekleri bir spor salonu olarak Bingöl ilimizin hizmetine sunulmuştur.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOLHAN’IN, SPOR, SALONU, TALEBİ, KARŞILIKSIZ, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı