Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 18:05
 
TIP FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E MÜRACAAT EDİLDİ
Rektör Çapak, Bingöl Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesinin kurulması için YÖK’e müracaat ettiklerini, bu süreçte ilgili herkesten destek beklediklerini söyledi.
EĞİTİM Haberi
TIP FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E MÜRACAAT  EDİLDİ

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, basın mensuplarıyla Ilıcalar Uygulama Oteli ve Termal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Bingöl Üniversitesi’nin 9 fakülte ile öğretim hayatına devam ettiğini belirten Rektör Çapak, Eczacılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesinin kurulması için yoğun çaba gösterdiklerini, hedeflerinin 12 fakülteye kavuşmak olduğunu söyledi.

Bingöl Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesinin kurulması için YÖK’e müracaat ettiklerini belirten Çapak, bu süreçte ilgili herkesten destek beklediklerini ifade etti.

Projelerinin büyük bir özveri ile devam ettiğini belirten Prof. Dr. Çapak, “En büyük projemiz 2 yıl içerisinde 15 bin metrekarelik alanda diş hastanesi ve diş hekimliği fakültesi binası yapmak. Bu sene bu inşaatımızın temelini atıyoruz. Bunun yanında ‘Arı Kompleksi’ ihalemizi yaptık. Spor Bilimleri Fakültesi için ek bina yapmayı düşünüyoruz. Üniversite herkesin, milletin, Bingöl’ün. Herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Kent Park’ın kurulduğu alan üniversitemize ait bir araziydi. Bingöl’ün menfaatlerini göz önünde bulundurarak belediyeye devrettik” şeklinde konuştu.

“TERMAL TESİSLER TEKRAR AÇILDI”

Pandemi süreciyle birlikte Bingöl Üniversitesi Termal Tesisleri ve Uygulama Oteli’ni hizmette kapattıklarını, bu süre zarfında tesisleri yeniden onardıklarını belirten Çapak, “Tesislerimizi 5 Temmuz itibariyle tekrar hizmete açtık. Bir yıla yakın bir tadilat süreci yaşadık.  2 olan VIP havuzlarımızın sayısını fizyoterapi tedavisine uygun jakuzili havuzlar olmak üzere 6’ya yükselttik. 50 kişilik konferans salonu yaptık. Burada konferanslar ve çalıştaylar yapılabilir. Bunlarla birlikte buhar odası, nefes için tuz odası yaptık. Türk Hamamı’nı yeniden yaptık. Fizik tedavi amaçlı 2 adet masaj salonu yaptık. Otel kısmını tamamen yeniledik. Isıtma sistemini alttan ısıtma sistemine dönüştürerek tesislerimizi kirlilikten kurtardık. Tesislerimize doktor ve hemşire odaları yaptık. Burayı tam bir sağlık tesisi haline getirdik. Tesislerimiz Bingöl için bir kazançtır” dedi.

“TESİSLER 0-7 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETSİZ”

Termal tesislerin 0-7 yaşa aralığındaki çocuklar için ücretsiz olduğunu, 7-12 yaş aralığındaki çocuklara da yüzde 50 indirim uyguladıklarını ifade eden Çapak, tesislerin reçete ile gelinebilecek bir yer olması için çabaladıklarını belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TIP, FAKÜLTESİ, İÇİN, YÖK’E, MÜRACAAT, , EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı