Haber Detayı
16 Aralık 2020 - Çarşamba 18:02
 
Tapu işlemlerinde e-randevu dönemi
Bingöl Tapu Müdürlüğü, ‘Randevu Sistemi, e-randevu ve web-tapu başvuru sistemi’ hakkında basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Tapu işlemlerinde e-randevu dönemi

Bingöl Tapu Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Ülkemizde koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Kovid-19 ile mücadele tedbirleri belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir. Bu kapsamda alınan tedbirlerden biri olarak kamu kurumlarında mesai saatleri daraltılıp yeniden düzenlendiğinden Tapu Müdürlüğümüz de zamanın verimli kullanılması ve salgının engellenmesi amacıyla birtakım düzenlemeler geliştirmiştir” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“-Randevu Sistemi:  Alo 181 telefon hattı üzerinden alınan randevulardan sonra talep sahiplerinin müdürlüğümüze gerekli evraklarla birlikte intikal etmesine bağlı olarak işlem tesis edilecektir.

-E-Randevu Sistemi:  İnternet üzerinden alınan randevulardan sonra talep sahiplerinin müdürlüğümüze gerekli evraklarla birlikte intikal etmesine bağlı olarak işlem tesis edilecektir.

-web-tapu başvuru sistemi: TKGM kurumsal sitesinde eğitici videoları bulunmakla birlikte, talep sahiplerinin e-devlet şifresi ile internet ortamında web tapu başvuru sistemi üzerinden istemde bulunmaları ve ferağ   (karşılıklı ikrarların verilmesi ) aşamasında gerekli evraklar ile birlikte müdürlüğümüze bizzat talepte bulunmaları ile gerçekleştirilmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tapu, işlemlerinde, e-randevu, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı