Haber Detayı
02 Haziran 2021 - Çarşamba 18:39
 
TEK İSTEĞİ TEKERLEKLİ SANDALYE!
Genç ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki görme, yürüme ve konuşma engelli Ezgi Aslankıray'ın tekerlekli sandalyesi kırıldı. Ailenin maddi gücü tekerlekli sandalye almaya yetmediği için acılı anne, hayırsever vatandaşlardan tekerlekli sandalye yardımı beklediklerini ifade etti.
GÜNDEM Haberi
TEK İSTEĞİ TEKERLEKLİ SANDALYE!

Genç ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden Aslankıray ailesi, kızlarının hastalığının yanı sıra maddi imkânsızlıklarla da boğuşurken, 15 yaşındaki görme, yürüme ve konuşma engelli Ezgi ise, yaşından büyük acılarla mücadele ediyor.  Doğuştan engelli olan ve sürekli yatağa mahkûm yaşayan Ezgi'nin dışarıya çıkıp hava aldığı tek dayanağı olan tekerlekli sandalyesi yakın zaman da kırıldı. Acılı anne hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak maddi güçlerinin olmadığını ve tek isteğinin kızları Ezgi’ye tekerlekli sandalye alınması olduğunu ifade etti.

“KIZIMI DIŞARIYA ÇIKARAMIYORUM TEK İSTEĞİMİZ TEKERLEKLİ SANDALYE”

Yaz aylarının gelmesi ile beraber kızını dışarıya çıkarıp hava aldıramadığı için çok üzüldüğünü ifade eden acılı anne, “Ezgi’min çektiği çileler yetmiyorken birde tekerlekli sandalyesinin kırılması bizleri çok zor durumda bıraktı. Eşim pandemiden dolayı yaklaşık 1 yıldır işsiz ve maddi anlamda çok zorluk çektiğimiz için tekerlekli sandalye alacak gücümüz yok. Hayırsever vatandaşlarımızdan tek isteğimiz kızıma tekerlekli sandalye almalarıdır. İnşallah sesimiz duyulur ve kızımız bir an önce tekerlekli sandalyesine kavuşur” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEK, İSTEĞİ, TEKERLEKLİ, SANDALYE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı