Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 18:25
 
TRAFİK CEZALARINA TEPKİ
Bingöl’de taksicilik yapan Zahit Kaya, Polisevi kavşağında yayaya yol vermediği gerekçesiyle 652 TL ceza yediğini belirterek, “Kaldırım işgal edilmiş, yayalar yolda yürüyor, telefon elinde mesajlaşıyor. Kavşağa bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
TRAFİK CEZALARINA TEPKİ

Yayaya yol vermeme gerekçesiyle aracına 652 lira ceza kesildiğini belirten Taksici Zahit Kaya, “Yaya yolundan gitmiyor. Vatandaşlar, yaya yolunu kullanmıyor, ya 10 metre aşağısını, ya 10 metre yukarısını kullanıyor, yolun ortasında telefon elinde mesajlaşıyor. Bir ceza da yayaya kesilsin ki, yaya da bilinçlensin” dedi.

Bir yıl içerisinde 12 bin lira trafik cezası ödediğini belirten Kaya, “Biz bu pandemi sürecinde zaten bir şey kazanamıyoruz. Yakıt çevre illerde 3,10 liraya satılırken Bingöl’de 3,94 liradan satılıyor. Pul parası, sigorta, muayene, durak parası, şoförler odası parası ödüyoruz. Bizi de yazıktır. Türkiye’nin en ucuz ulaşımını biz yapıyoruz.

Eğer ben bir işletmeci olarak halkın canını tehlikeye sokuyorsam, ehliyetime el konulsun.

Bir ticari taksi hata yapıyorsa, evrakları eksikse ehliyetine el konulsun, seminer verilsin, eğitilsin.

Sadece ceza yazılmasın. Ceza kesiliyor, 15 gün içerisinde ödenirse yüzde 25 indirim yapılacağı söyleniyor. Bu ticaretten vazgeçilmelidir.

Kesilen bu cezalar vicdani değil. Amaç halkın sağlığı mı, insanların cebindeki para mı? İki tane ticari taksim var. Bir yıl içerisinde 12 bin lira trafik cezası ödemişim. Bingöl’de 180 tane ticari taksi var, bir tanesi hata yapabilir. Bizim günah keçisi seçilmememiz lazım.

Bu konuyu trafik şubesiyle görüştüm, şoförler odasını aradım ilgilenen olmadı. Kavşakta bir çözüm bulunmasını, mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRAFİK, CEZALARINA, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı