Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 18:24
 
ÜNİVERSİTEDE DRONE EĞİTİMİ VERİLECEK
Bingöl Üniversitesi ile FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında imzalanan protokol kapsamında drone eğitimi verilecek.
EĞİTİM Haberi
ÜNİVERSİTEDE DRONE EĞİTİMİ VERİLECEK

Bingöl Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)  Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol kapsamında üniversitemiz aracılığıyla FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından çeşitli drone eğitimleri verilecek.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın şahit olarak yer aldığı törende Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ile FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Demirkapu tarafından protokol metni imzalandı.

İmza töreninden itibaren üç yıl geçerli olacak protokol gereğince, ülkenin ihtiyaç duyduğu teknolojilerin transferini, teknoloji transferi için danışmanlık ve transfer sonrası ilgili eğitimleri sağlamak amacıyla şirketi tarafından drone “GVC UAV, GVC PRO UAV, BVLOS UAV, Kurumsal UAV” eğitimleri verilecek.

Protokol kapsamında, üniversite tarafından “eğitim verecek hocaların misafirhanede konaklaması, şirket faaliyetlerini sürdürebilmesi için ofis tahsisi, üniversitenin kampüsünde uçuş eğitim faaliyetlerinin yapılması için uygun alanın tahsis edilmesi, eğitimde kullanılacak insansız hava araçları (İHA) ve ekipmanları için üniversitenin kampüs alanında korunaklı yer tahsis edilmesi ve güvenliklerinin sağlanması” gibi olanaklar sağlanacak. Eğitimler sonunda kursiyerlere uzmanlık sertifikası verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTEDE, DRONE, EĞİTİMİ, VERİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı