Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 18:19
 
ÜNİVERSİTEDE ‘İŞKUR KAMPÜS OFİSİ’ AÇILACAK
Bingöl Üniversitesinde öğrencilere danışmanlık görevi görecek ‘İŞKUR Kampüs Ofisi’nin açılacağı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
ÜNİVERSİTEDE ‘İŞKUR KAMPÜS OFİSİ’ AÇILACAK

Bingöl Üniversitesi ile Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü arasında ‘İŞKUR Kampüs’ protokolü imzalandı. Protokolün imzaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İŞKUR İl Müdürü Fesih Güler tarafından atıldı.

Üniversite kampüsü içerisinde kurulacak olan ‘İŞKUR Kampüs Ofisi’nde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle görüşme/mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladığımız bu iş birliği protokolü ile ilk kez iş hayatına atılmayı düşünen öğrencilerimize kolaylık sağlayacak ve yol gösterecek güzel bir protokol oldu. Böyle bir ofisin üniversitemiz içerisinde açılmış olması, öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kendilerini bekleyen fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılmasına olanak sağlayacaktır” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Fesih Güler ise, bu tür faaliyetlerle öğrencilerin deneyimlerinin artırılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.  Güler, “bu program, teorik bilgilerinin geliştirilmesini hedefleyen ‘İşbaşı Eğitim Programı’ gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlayacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTEDE, ‘İŞKUR, KAMPÜS, OFİSİ’, AÇILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı