Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:15
 
“VATANDAŞTAN HAKSIZ YERE PARA İSTENİYOR”
Bingöl, Muş ve Bitlis’in doğalgaz altyapı işini alan firmanın, vatandaşlardan haksız yere para istediği belirtildi.
SİYASET Haberi
“VATANDAŞTAN HAKSIZ YERE PARA İSTENİYOR”

İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Kaleönü Mahallesinde oturan vatandaşların partilerini ziyaret ederek doğalgaz altyapısı konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiğini söyledi.

Vatandaşların ekonomik sıkıntılar nedeniyle zaten zor günler geçirdiğini belirten Kızılboğa, “vatandaşlar, mahallede bulunan Hz. Ömer Camiine çekilecek doğalgaz altyapısı için 13 bin TL istendiğini söylediler. Daha önce doğalgaz firması, altyapı çalışmalarını binalara kadar yaparak vatandaşlara teslim ediyordu. Şimdi ise ana yoldan binalara hat çekilmesi için vatandaşlardan eksta para istiyor. Zaten zor dönemden geçen vatandaşlar, bu bedelleri karşılayamıyor.” dedi.

Firmanın bu yanlış uygulamadan vazgeçmesi, ilgili kurumların da gerekli denetimleri yapması gerektiğini belirten Kızılboğa, “Vatandaşlar, firmaların insafına bırakılmamalıdır. Daha önce binalara kadar döşenen doğalgaz hattı için neden şimdi para isteniyor. Vatandaşların mağdur edilmemesi için bu uygulamadan biran önce vazgeçilmelidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “VATANDAŞTAN, HAKSIZ, YERE, PARA, İSTENİYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı