Haber Detayı
29 Kasım 2021 - Pazartesi 18:04
 
“YAPILAN ZAMLAR İNSANLARIN BELİNİ BÜKÜYOR”
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kamu cezalarına gelen zammın ardından açıklamalarda bulunarak iktidarı eleştirdi.
GÜNDEM Haberi
 “YAPILAN ZAMLAR İNSANLARIN BELİNİ BÜKÜYOR”

Kızılboğa, hükümetin yönetemediğini belirterek ‘getirin seçim sandığını hesaplaşalım’ diyerek erken seçim çağrısını yeniledi.

Kızılboğa, açıklamasında; "İnsafınız yok mu sizin. Kamu cezaları, harçlara 36,2 oranında zam yapıldı. Peki memur, işçi, emekli maaşları ne kadar artacak. En az bu oran kadar sabit gelirlinin maaşları artırılmalıdır. Yönetemiyorsunuz" dedi.

Kızılboğa, vatandaşın geçim derdinde olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: “insanlar eskiye dönüş yaşıyor. Yağ kuyruklarının yeniden başladığı bu günlerde vatandaşlar geçim derdine dümüş durumda. Geçim sorunu yaşayan vatandaşlar bir de vergi yükünün altından eziliyor. Vatandaş endişeli. Çarşının, pazarın tek gündemi ekonomi. etiketlerde her hafta yaşanan fahiş artışlar dar gelirli ailelerin belini bükmüş durumda. Benzine, una, ekmeğe gelen zamlar derken, vatandaş çarşıya çıkamaz durumda, marketlere girilmiyor. Bu hükümet nerede?"

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “YAPILAN, ZAMLAR, İNSANLARIN, BELİNİ, BÜKÜYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı